|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:45 | 06.12.2024

В’ячеслав Чаус про найактуальніше

Під час брифінгу начальника Чернігівської ОВА за результатами роботи адміністрації за минулий рік найбільше йшлося про безпеку і обороноздатність.

23543454654333Як зауважив В’ячеслав Чаус, по всіх напрямках оборони та безпеки область значно підсилилися, якщо порівнювати з 2022 роком. ОВА спільно з органами місцевого самоврядування придбала та укомплектувала 46 авто для додаткових мобільних вогневих груп. Сумарно за минулий рік місцеві бюджети на потреби ЗСУ та оборони направили 541 млн, а от вилучене військове ПДФО склало 925 млн гривень. З обласного бюджету на ЗСУ буде направлено 40-45 млн гривень та вільні залишки минулого року.
Інше болюче питання – відновлення. Більшість руйнувань – житло. Нині в області триває програма «єВідновлення». Компенсацію за пошкоджене майно нараховано вже по 1405 заявам на суму 139,4 млн гривень, а також сформовано 87 сертифікатів за зруйноване житло. У роботі ще більше 700 заяв. Просідає Чернігів, Киселівська громада. У Ніжинській ТГ усі 18 поданих заяв протерміновані. ОВА допомагає, де є потреба, втім, основна робота – таки за органами місцевого самоврядування.
Про взаємодію з громадами говорили і в контексті міжнародної співпраці та внутрішньорегіональних взаємин. Область співпрацює з 360 організаціями-партнерами, з них більше 200 – міжнародні. Латвія та Франція стабільно та своєчасно допомагають закривати різні питання. Ефективною платформою для комунікації між громадами та донорами є нещодавно створений Регіональний офіс міжнародного співробітництва, а майданчиком для діалогу ОВА з ТГ – Рада громад області.
Діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність», до якої входять як представники ОВА, так і правоохоронці та інші контролюючі органи, є ефективною. Ця робоча група – один з інструментів контролю освоєння коштів. Зараз, як ніколи, важливо використовувати гроші раціонально. Головне – якість робіт, а не встигнути вкинути все, що дали, абикуди, аби тільки гроші не піднялися у держбюджет. Цьогоріч з різних фондів та за різними програми вдалося залучити 1,5 млрд гривень на відновлення. Також мова йшла про розмінування, підготовку укриттів у закладах освіти, реалізацію різних державних програм, зокрема з безбар’єрності та ментального здоров’я.

Схожі матеріали (за тегом)