|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:48 | 04.23.2026

Вічна лиш любов на світі!

Популярний співак Микола Пащевський прекрасно виконав шедевр народного поета України Сергія Дзюби та відомого композитора Петра Лойтри – «Примчу на білому коні».

0812250003Взагалі, неймовірна пісня «Примчу на білому коні» Сергія Дзюби та Петра Лойтри – одна з моїх найулюбленіших! Багато разів я слухала її у виконанні народного квартету «Пісенне джерело», а також – блискучого композитора і водночас чарівного співака Петра Лойтри, та дивилася красиві відеокліпи, які створили на цей шедевр Надія Бойко й Сергій Кордик.

Пісня зібрала вже тисячі переглядів на Ютубі та популярних українських і зарубіжних порталах, у соціальних мережах. Не раз душевно і пристрасно звучала вона в ефірі Українського радіо, на презентаціях Сергія Дзюби, а також – на його великому ювілейному творчому вечорі, який так і називався на честь популярної української пісні – «Примчу на білому коні».

Сергій Дзюба знайшов свої неповторні, красиві, душевні, теплі, зворушливі, найніжніші слова про справжнє, вічне і велике кохання, «що сяє крізь тисячоліття, неначе сонце, місяць, зорі». Це – святе, прекрасне та неймовірне почуття, завдяки якому, власне, й тримається наш світ. Адже доки є пречиста, вірна любов, людині хочеться жити і творити на землі. SerDzuba nakonyaАвтор Сергій Дзюба проніс своє кохання крізь десятки років щасливого подружнього життя. Попри все, він – завжди на білому коні – шляхетний чоловік, відважний лицар і чарівний поет!

А тепер така дуже гарна, прониклива, цікава, зворушлива пісня зазвучала і у виконанні Миколи Пащевського – відомого співака, лауреата міжнародних та всеукраїнських премій і конкурсів. Звісно, добродій Микола виконує пісню по-своєму, неповторно. І це – чудово, адже у нього – багато щирих шанувальників. Взагалі, чим більше у пісні талановитих виконавців, тим краще. А мені хочеться, щоб цю справді вишукану, прекрасну, оригінальну пісню пам’ятали та співали і через сто років!

Не всі знають, що Микола Пащевський фактично не бачить, хоча він не робить із цього таємниці. Його очі – кохана дружина Тетяна, яка завжди поруч.

Мешкає це чудове подружжя в славному місті Миргороді, на квітучій Полтавщині. Микола Пащевський – соліст Миргородського центру культури та дозвілля, а також – соліст народного вокального ансамблю «Горлиця» і популярного вокального ансамблю «Обереги» Миргородського міського будинку культури. Тобто добродія Миколу добре знають на Полтавщині та всюди, де виступають ці прекрасні колективи.

Микола Пащевський на білому коні 2

Микола Пащевський має дуже гарний голос, вроду і талант від Бога. Й багато хто з його глядачів та слухачів навіть не знають, що цей привабливий чоловік фактично втратив зір, – настільки він органічний та натхненний у кожній своїй чарівній пісні. Тож пан Микола щиро дякує прекрасній дружині Тетяні, завдяки якій він пізнає світ і творчо розвивається. Адже пані Тетяна в усьому допомагає чоловікові. Вона – його вірна порадниця, надія і підтримка.

Обдарованому співаку надзвичайно сподобалася пісня «З Днем народження!» (слова Сергія Дзюби, музика Ярослава Музики), і він взяв її до свого репертуару та із задоволенням виконує. Чудовий відеокліп записала Ольга Шевченко. І за дуже короткий час ця пісня у виконанні Миколи Пащевського зібрала понад одинадцять тисяч (!) переглядів на Ютубі. А нещодавно добродій Микола дуже тепло, проникливо заспівав суперхіт Сергія Дзюби (слова) та Бориса Раденка (музика) «Батьку мій». І – знову неймовірний успіх!

Отож у мене – жодних сумнівів, що пісня «Примчу на білому коні» невдовзі отримає ще більшу популярність. І це – справедливо, коли разом збираються такі талановиті люди і працюють на благо України!

 

Олена Куннова,

головний бібліограф Чернігівської центральної міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського

 

Примчу на білому коні

 

Слова Сергія Дзюби

Музика Петра Лойтри

 

Примчу на білому коні

До тебе, крізь роки і далі, –

Не спинять вороги зухвалі,

Завали, шквали вогняні.

Примчу на білому коні

До тебе, до земного раю, –

Даремно ворони кружляють,

Душа твоя живе в мені.

Приспів:

Бо вічна лиш любов на світі,

Що сяє крізь тисячоліття,

Неначе сонце, місяць, зорі, –

Свята, красива, неозора,

Пречиста, мов роса, земна,

Як неня – дорога, одна,

І вірна, справжня, а не тінь, –

Твоєї долі білий кінь!

Ще юний, дужий – не дідусь,

Прилину я на допомогу;

А потім знову, як до Бога,

До тебе тихо пригорнусь.

І навіть час зупинить лік,

Відчує молитовне скерцо, –

Твоє, кохана, ніжне серце

У грудях пристрасних моїх.

________________________

* Пісня присвячена Тані (Тетяні Дзюбі) на честь ювілею – 30-ліття подружнього життя 2 липня 2018 року.

 

НОТИ

noty081225

Схожі матеріали (за тегом)