|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:11 | 06.25.2024

Прянична копія зруйнованої бібліотеки

Українська кондитерка-дизайнерка Олена Зіберт створює неймовірно красиві казкові пряникові будиночки, які визнані найкращими у світі. А нещодавно вона створила пряникову копію пам’ятки архітектури – Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, яку росіяни зруйнували навесні 2022 року. Аби точно відтворити історичну будівлю в пряничному тісті, майстриня вивчила безліч фотографій будівлі, а потім сама зробила її креслення.

21421354345346Свої пряничні будиночки пані Олена почала виготовляти вісім років тому, і вже у 2021 році вона стала золотою призеркою Всесвітнього конкурсу Virtual Edition COMPETITION, що зазвичай проходить двічі на рік у Великобританії. Це один з найпрестижніших кулінарних конкурсів у світі, а нагорода, яку отримала Олена Зіберт, прирівнюється до кондитерського «Оскара».

Ідея створення пряничної копії зруйнованої обласної бібліотеки для юнацтва у майстрині з’явилася давно. Саме через процес його виготовлення жінка хотіла позбутися важких спогадів про лютий-березень 2022 року.

«Я сама ходила туди, дивилася зблизька на будівлю, на її колір. Адже вдень вона має один колір, а ввечері відтінок зовсім інший, – говорить майстриня. – Тож для того, щоб підібрати підходящий, я змішала коричневий, помаранчевий та гранатовий кольори. Загалом на виготовлення цього будинку від створення креслення пішло майже місяць. Він вийшов не дуже важкий – до 2,5 кілограм, щоб легко було транспортувати».

Зараз цей пряничний будиночок майстриня зберігає у своїй колекції як пам'ять.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)