|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:16 | 02.28.2024

Шість громад отримають гранти для локальних проєктів

Минулого тижня підбили підсумки конкурсу проєктів «Громадські ініціативи для відновлення та розвитку територіальних громад», що проводився для організацій та ініціативних груп із громад-партнерів Програми DOBRE у Чернігівській області. За його результатами було відібрано сім проєктів з шести громад області.

2810234У межах конкурсу можна було отримати до 3 тисяч доларів на втілення проєкту у шести громадах області. Перевага надавалася тим проєктам, які передбачали залучення жителів до вирішення місцевих питань територіальних громад, активізацію тих соціальних груп, які дотепер були менш активними, залучення та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб.

У рамках конкурсу проєктів «Громадські ініціативи для відновлення та розвитку територіальних громад» було відібрано сім локальних ідей, які власне і отримають кошти на реалізацію.

Переможцями стали Тупичівська, Сосницька, Коропська, Корюківська, Новгород-Сіверська та Ніжинська громади. Сума гранту для кожної ідеї – трохи більше 100 тис гривень.

Тупичівська територіальна громада – проєкт «Поза віком», громадської організації «Джерело громадських ініціатив» (сума гранту 102 505,76 грн).

Сосницька територіальна громада отримає грант відразу на два проєкти загальною сумою понад 200 тисяч гривень. Перший – «Врятувати від забуття: збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь». Передбачається збереження унікальних знань, які залишились у старшого покоління, що сприятиме збагаченню культурного спадку та розумінню минулого. Виконуватиме проєкт ініціативна група «Вчасно», а загальний бюджет складатиме 107 276 грн. Другий – «Кімната психологічного розвантаження та психосоціального розвитку». Виконуватиме проєкт громадська організація «Сосниця щит», а загальний бюджет складатиме 109 062 грн.

Коропська територіальна громада – проєкт «Допомога єднає» від громадської організації «Молодіжний центр “Коропщина – рідний дім”» (сума гранту 102 928,92 грн).

Корюківська територіальна громада – проєкт «Участь заради змін», який представила громадська організація «Альтернатива» (сума гранту 109 000 грн). Він передбачає проведення просвітницьких заходів щодо наявних інструментів участі жителів сіл громади в її житті.

Новгород-Сіверська громада з проєктом від громадської організації «Деснянська ліга натуралістів» – «Впевнена я – сильні ми» (сума гранту109 709 грн).

Ніжинська територіальна громада – проєкт «DOBRE Разом», від громадської організації «Час для нас» (сума гранту 109 710 грн). Цей проєкт про включеність людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб в життя громади.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)