|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:29 | 12.10.2022

На Чернігівщині працюватиме «Армія відновлення»

Уряд активізує механізм залучення безробітних, які стоять на обліку в центрах зайнятості до «Армії відновлення».

1armyТож люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, зможуть долучитись до цієї армії через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. Причому не безкоштовно. Оплата за такі роботи здійснюватиметься державою на рівні мінімальної зарплати, яка складає 6700 грн. Чернігівщина та Сумщина стали першими областями, де вже діє ця програма.

Треба розуміти, що це не означає, що людина, яка прийшла до центру зайнятості, одразу буде залучена до таких робіт. Перші 30 днів у статусі безробітного їй шукають роботу за її спеціальністю. Лише якщо за цей час людині не вдалось знайти роботу, підходящою роботою для неї буде вважатися будь-яка, яка не потребує кваліфікації, професійної підготовки. Також такій людині можуть запропонувати роботу, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

І відповідно до програми «Армія відновлення» безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях. Так, у Сумській області на таких роботах працевлаштовано майже 400 безробітних, в Чернігівській області – майже 100.

Чи можна відмовитись від таких робіт?

Відповідно до ст. 43 Конституції України використання примусової праці забороняється.

В той же час, згідно з порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, відмова від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення центром зайнятості реєстрації безробітного та відповідно скасування права отримання виплат за цим видом страхування.

Виплата допомоги по безробіттю призупиняється на період участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру або в умовах воєнного стану – у суспільно корисних роботах, і поновлюється після припинення участі безробітного у таких роботах.

 

Софія ЖЕВЕДЬ

Схожі матеріали (за тегом)