|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:20 | 12.08.2022

Рибалимо взимку за правилами

Чернігівський рибоохоронний патруль попереджає рибалок-любителів, що виходити на лід можна лише при його товщині не менше 7 см, групу людей витримає лід товщиною в 15 см, автомобіль – не менше 30 см.

rybalkiВідповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків: на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями – не більше п'яти на рибалку, на водоймах, де впроваджене платне рибальство – не більше десяти на рибалку.

Крім того, за одну добу особі дозволяється виловити та вивезти з водойм загального користування не більше 3 кг риби, з водойм, де впроваджене платне рибальство, – не більше 5 кг, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Правилами рибальства також передбачені мінімальні розміри водних біоресурсів, дозволених до вилову рибалками-любителями: сом – не менше 70 см, білий амур, судак – не менше 42 см, товстолоб – не менше 40 см, сазан, щука – не менше 35 см, лящ – не менше 32 см, білизна – не менше 30 см, головень, короп – не менше 25 см, чехоня – не менше 24 см, лин – не менше 20 см, плітка – не менше 18 см, синець – не менше 22 см тощо.

Заборонено ловити рибу:

– на зимувальних ямах;

– у водоймах природно-заповідного фонду;

– занесену до Червоної книги України (стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, рибець малий, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська, в’язь звичайний, підуст звичайний тощо);

– забороненими знаряддями лову (вибухові і отруйні речовини, електрострум, колючі знаряддя лову, знаряддя лову із сіткоснастевих матеріалів, способом багріння тощо);

– у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій;

– у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо;

– поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;

– на водоймах, що розташовані в зоні евакуації (відчуження) на територіях, радіоактивно забруднених унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС;

– з криги на ділянках водойм, закріплених за рибодобувними організаціями - на відстані більш як за 500 метрів від берега тощо.

Крім того, забороняється пересування по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу (за винятком спеціально обладнаних льодових трас) автотранспортних засобів, крім тих, що належать природоохоронним та правоохоронним органам.

За порушення Правил рибальства відповідно до ч. 3 та ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 680 грн. Залежно від ступеня завданих збитків рибному господарству передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу до 85000 грн, або обмеження волі на строк до трьох років.

Збитки, завдані рибному господарству обраховуються відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 (зі змінами). Так, один незаконно виловлений екземпляр сома обійдеться у 5 117 грн, сазана – 3 706 грн, товстолоба – 3 638 грн, судака – 3 587 грн, білого амура – 3 553 грн, щуки – 3 468 грн, окуня – 3 162 грн, білизни і ляща – 1 649 грн, лина і головня – 1 598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця і рибця звичайного – 1 581 грн, клепця, краснопірки, плітки, плоскирки і бичка – 1 564 грн, верховодки – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного – 51 грн та рака – 3 332 грн.

Схожі матеріали (за тегом)