|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:19 | 11.28.2022

Посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко, спільно з головою Чернігівської ОДА В’ячеславом Чаусом та заступником керівника Держприкордонслужби Сергієм Сердюком у пункті пропуску «Нові Яриловичі» зустрілися з особовим складом 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого, а також за участі представників правоохоронних органів та голів територіальних громад провели нараду з питань ситуації на кордоні.

sitkaНа часі — захист державних меж та безпека населення, зважаючи на загрозу потрапляння в нашу країну незаконних мігрантів. І хоча нині їхня основна маса перебуває на кордоні Польщі та Білорусі, втрачати пильності не варто: недавня поява групи іноземців на Чернігівщині — спроба оцінити рівень нашої захищеності.
Зараз ситуація на кордоні стабільна та контрольована, однак усі готові до різних можливих варіантів подій. Нині у прикордонні  вживаються належні превентивні заходи. Так, на межі з Республікою Білорусь тривають роботи щодо інженерного облаштування прикордонної смуги. Територіальна система цивільного захисту готова до вирішення завдань у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Діє регіональний координаційний штаб, що здійснює моніторинг обстановки, її оцінку, постійний обмін інформацією.
Не стоять осторонь громади: вони визначилися з приміщеннями, де, у разі необхідності, можуть розміститися кадрові резерви.
Начальник 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Держприкордонслужби Олександр Чорний запевнив, що прикордонники готові до виконання завдань за призначенням. Крім того, налагоджена взаємодія із Нацполіцією, Нацгвардією, підрозділами ДСНС.
Жителів прикордонних громад закликають зберігати спокій, та у разі появи у громаді підозрілих осіб, повідомляти поліцію.
Протяжність державного кордону в межах Чернігівської області – 458 км (205 км сухопутна та 253 – річкова), при цьому межа з Республікою Білорусь – 235 км, з Російською Федерацією – 223 км.

Схожі матеріали (за тегом)