|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:58 | 06.20.2024

«Штучні нирки» влітку будуть у Новгороді-Сіверському

У Новгород-Сіверській районній лікарні вже цього літа нарешті може з’явитися філія відділення нефрології та гемодіалізу Чернігівської обласної лікарні.

Тоді хворим з хронічною нирковою недостатністю не доведеться декілька разів на тиждень їздити до Чернігова на очищення крові. У відділенні планують приймати хворих з Новгород-Сіверщини та сусідніх районів Коропщини та Семенівщини. Зараз цим людям доводиться тричі на тиждень їздити до Чернігова на очищення кров.

Питання про створення у Новгород-Сіверській районній лікарні цієї філії гемодіалізного центру підняли ще навесні минулого року (про це «Чернігівщина» розповідала в №18 (679) від 3 травня 2018 р.). Тоді знайшли приміщення і йшли перемовини з представниками «Фрезеніусу». Та через ряд різних причин відкриття центру загальмувалося. І ця затримка з відкриттям сталося в першу чергу через те, що в жовтні 2018 року депутати Чернігівської облради не прийняли рішення про реорганізацію Чернігівської обласної лікарні, бо сесію тоді заблокували через інше питання.

«Восени ми не могли навіть оформити документи, бо ми були в стадії ліквідації. Коли обласна лікарня змінила форму власності з лікувально-профілактичного закладу на комерційне неприбуткове підприємство, тоді змогли розпочати оформлення документів на закупівлю обладнання та ремонт відділення у Новгороді-Сіверському, – пояснює генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко. – Зараз вже є домовленості з будівельною організацією, і якщо не зміниться фінансування нашого закладу, то ми плануємо влітку запустити там хоча б два апарати, бо на відкриття відділення треба 2,5 мільйона гривень».

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)