|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:23 | 03.31.2023

«Дружба Нова» знову заговорила про КАС

СТОВ «Дружба Нова» не залишає намірів розмістити на території Ніжинського району вузол із виробництва калійно-аміачних сумішей (КАС).

Відповідні висновки зробив один із депутатів районної ради Микола Шкарупа. Побоювання депутата ґрунтуються на нещодавньому оголошенні в районній газеті та судовому позові сільгосптовариства. У Чернігівському окружному адміністративному суді підприємство оскаржує рішення сесії Комарівської сільради, яким забороняється розташування на території громади заводу з виробництва КАС.

 

Попри рішення сесії та громадських слухань, СТОВ «Дружба Нова» продовжує робити кроки до розміщення виробництва КАС у селі Берестовець Комарівської територіальної громади. Цікаво, що голова цієї громади «нашекраївець» Віктор Бондаренко не вживає жодних заходів, аби протистояти цьому. До слова, під час громадських слухань та голосувань Бондаренко був одним із небагатьох, хто підтримував позицію агрохолдингу.

narid

Громадські слухання у Берестовці відбулись у червні - народ проти

 

textЗі слів депутата Ніжинської районної ради Миколи Шкарупи, СТОВ «Дружба Нова» в районній газеті «Вісті Борзнянщини» розмістила заяву про наміри. Поміж інших незрозумілих розрахунків і цифр вказано, що агрохолдинг має намір розташувати дві ємності для КАС та склад хімічних добрив. І це попри те, що громада на громадських слуханнях одностайно висловилась проти будівництва вузла!

«Дружба Нова» діє у притаманному їй стилі – посилає звертатись із заявами і скаргами в Ніжинську РДА за неправильною адресою і неіснуючими номерами телефонів», – обурюється депутат.

До того ж у реєстрі судових рішень зареєстровано позов, яким СТОВ «Дружба Нова» оскаржує в Чернігівському окружному адміністративному суді рішення сесії сільради. Цим рішенням депутати заборонили будівництво на території громади вузла з виробництва хімічних добрив КАС. Сільська рада, а точніше сільський голова Віктор Бондаренко, знаючи про судовий позов агрохолдингу, не подав зустрічного позову до суду.

Схоже, що у СТОВ «Дружба Нова» знайшли юридичний механізм, як розташувати на території громади вузол із виробництва КАС. З іншого боку, не варто забувати, що подібним проектам передують громадські слухання. У Комарівці вони були невтішними для агропідприємства. Судячи з усього, цей проект є надважливим для господарства, тож цілком імовірно, що пристрасті навколо нього не вщухатимуть.

avto2

Нагадаю, у переддень обговорення Миколі Шкарупі невідомі пошкодили автомобіль, який був розташований на стоянці біля багатоповерхівки в Чернігові. Поліція відкрила кримінальне провадження, однак зловмисників і досі не знайшли. Рішення розташувати вузол у Комарівській громаді СТОВ «Дружба Нова» ухвалила після провальних громадських услухань у сусідній Крутівській громаді.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

 

Схожі матеріали (за тегом)