|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:54 | 01.27.2022

Вакцинація або дистанційка

Якщо Чернігівщина опиниться в «жовтій» зоні, то у більшості школах міста, скоріш за все, буде дистанційне навчання. Уникнути його можуть лише школи №17 та №35, де 80% вчителів вакцинувалися від коронавірусу. Або ж освітяни почнуть масово щепитися.

uchenКабмін ще влітку вніс зміни до постанови №1236 від 9 грудня 2020 року, відповідно до яких у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівнів епідемічної безпеки для очної роботи школи потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тобто в разі, якщо в школі понад 20% працівників – не вакциновані, школа не в зеленій зоні перейде на дистанційне навчання.
За словами секретаря міської ради Олександра Ломаки, у Чернігові критеріям відповідає поки лише школа №17 і дуже близько до них – школа №35.
«Якщо рішення про «жовту» зону дійсно буде ухвалено, як анонсував міністр, а уряд не перегляне свою постанову, можна очікувати повернення дистанційної освіти вже з 13 вересня. Або співробітники закладів освіти масово почнуть вакцинуватися», – написав Олександр Ломако на своїй сторінці у Фейсбук.
Найближчим часом в управлінні освіти має відбутися нарада з керівниками шкіл і садочків. За її результатами публічно оголосять позицію освітян: будуть вони вакцинуватися чи ні.
«За законом вони не зобов’язані. У нас демократія, і ми не будемо змушувати вчителів. Але хай скажуть публічно, – сказав Владислав Атрошенко. – Це особиста відповідальність кожного вчителя, директора. У тому числі і щодо подальшої форми навчання».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)