|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:11 | 06.20.2024

Правова допомога строковикам

Вже близько трьох років триває співпраця військових та правників з питань консультування та надання правової допомоги.

Screenshoeet 6В Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки представники Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області провели правопросвітницький захід з надання безоплатної правової допомоги призовникам, що йдуть навесні цього року до війська.

? У нас діє відповідний меморандум, угода між Чернігівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області та Чернігівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Двічі на місяць ми проводимо такі заходи, розглядаючи найбільш актуальні та болючі питання для військових, ? зазначив директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

З першого квітня 2019 року в Україні стартував весняний призов і у багатьох юнаків вдома залишились невирішені питання, що потребують втручання професійних юристів.

? Ми розуміємо, що для кожного строковика під час проходження служби всі негаразди залишаються в цивільному житті, але наше основне завдання – допомогти військовим на початковій стадії проблеми, ? повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк.

Screenshvvot 6Після завершення заходу на базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки працював дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де кожен охочий міг звернутися індивідуально з будь-якого правового питання. Зокрема, призовники зверталися щодо правових відносин з роботодавцем під час призову на строкову військову службу, коли за військовослужбовцями всупереч законодавству не залишають робочі місця та не сплачують середню заробітну плату, порядку звільнення від нарахування відсотків та штрафів за отриманими кредитами під час проходження військової служби, отримання грошової допомоги, яка передбачена під час призову на строкову військову службу, підстав надання відстрочки від проходження військової служби тощо.

На останок юристи наголосили на тому, що кожен військовослужбовець строкової служби має право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу від держави, адже їх грошове забезпечення протягом проходження військової служи не перевищуватиме двох прожиткових мінімумів доходів громадян. Звернутися за допомогою можна буде в будь-якому куточку країни, незалежно від місця проходження військової служби.

З початку підписання угоди про співпрацю вже близько 200 українських воїнів скористалися своїм правом на безоплатну правову допомогу.

Підполковник Ігор Березинський, відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони (м. Чернігів)

Схожі матеріали (за тегом)