|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:58 | 09.26.2022

Чим більший статус – тим «жирніший» куш

Мабуть, тільки лінивий не чув про те, що нардеп Борис Приходько є фігурантом справи про розкрадання понад двох мільярдів гривень із Аграрного фонду.

А от про що точно не всі знають, так це про те, що його помічниця Тетяна Олешко поповнила сімейний бюджет коштовними подарунками, а ще – на 200 тисяч збільшила частку статутного капіталу фірми, де вона є кінцевим бенефіціаром. Більше того, депутат районної ради звинувачує Тетяну Олешко у замовленні підпалу та замаху на її життя. Епічності ситуації додає й те, що обидві жінки – однопартійці, однак після низки епізодів, які трапилися в житті депутата райради та багаторічної судової тяганини, вона більше не хоче мати нічого спільного ні з «Нашим краєм», ні з помічницею Приходька.

 

За що голосували – те й отримали

 

Коли нинішній неформальний куратор «Нашого краю» в області Борис Приходько балотувався в народні депутати по 210-му округу, то він чомусь забув сказати виборцям про те, що, отримавши мандат, голосуватиме за продаж землі. Не говорив, бо, очевидно, прекрасно знав про настрої більшості. А, потрапивши до парламенту, Борис Вікторович, не спитавши людей, таки проголосував за продаж годувальниці. Сказати, що люди шоковані таким рішенням – це не сказати нічого. У тій самій Ярославці – селі, яке віддало найбільше голосів за Приходька у Бобровицькому районі – настрої тутешніх селян, м’яко кажучи, не дружні.

1podary

Передвиборчі подарунки

 

Рік тому вони повірили красивим обіцянкам політика, а сьогодні пожинають плоди свого вибору. Приходько тут – не частий гість. Та й чи знають мешканці Бобровицької ОТГ, що нардеп у супроводі свої помічниці і куратора районного осередку «Нашого краю» Тетяни Олешко не так давно їздили з вояжами по селах, які ще не увійшли до жодної з громад, закликаючи їх приєднуватись до Нової Басані? Зокрема, у Вороньках люди напряму вказували на те, що Тетяна Олешко і Борис Приходько агітували та схиляли селян не приєднуватись до Бобровиці. Підтвердженням відповідного факту став і депутатський запит Бориса Приходька до тодішнього Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, у якому народний обранець нарікав на Чернігівську облдержадміністрацію, котра поламала договорняки місцевих політиканів і врахувала бажання мешканців населених пунктів добровільно об’єднатися з Бобровицею замість Нової Басані. Можна припустити, що подібного роду лобізм вказує на зацікавленість Тетяни Олешко замінити на посаді Новобасанського голову Володимира Левченка, який не вилазить із корупційних скандалів. Тим більше, що на виборах у 2017 році Тетяна Петрівна балотувалася на голову Бобровицької ОТГ від партії «Наш край», але не отримала належної підтримки виборців. Утім, по колишньому району знову поповзли чутки про її наміри балотуватися в крісло голови Бобровицької громади. Дивний дуалізм, чи не так?

 

Подарунки оцінила у 260 тисяч

 

На що ж живе потенційний кандидат на голову ОТГ? Відверто кажучи, зарплата за основним місцем роботи у Тетяни Олешко виглядає скромно – всього 112 тисяч гривень. Ще 10 тисяч вона отримала від держави в якості допомоги по догляду за дитиною до 3-х років і майже 20 тисяч гривень – оплата муніципальної няні.

Утім, цікаві не ці скромні з огляду на статус особи доходи, а задекларовані подарунки на суми: 172 тисячі 570 гривень, 81 тисяча 614 гривень та 4 тисячі 623 гривні. Зазначимо, що подарунки Тетяна Олешко отримала у негрошовій формі, а от інформація, власне, про них самих і їх походження – засекречена. Хто і за які заслуги презентував депутату недешевих речей на суму в майже 260 тисяч гривень – незрозуміло.

1toleshko

Задоволена життям Тетяна Олешко

 

Разом із рідною матір’ю-пенсіонеркою Варварою Кобизькою помічниця Приходька володіє фірмою ТОВ «ОТО ГАЗ» – підприємство торгує пальним. Сума по тендерах у 2019 році склала 221 тисячу гривень. Основний покупець – комунальне некомерційне підприємство «Бобровицький районний центр медико-санітарної допомоги» Бобровицької районної ради. Цікаве інше – статутний капітал підприємства зріс із 300 тисяч гривень до півмільйона, це при тому, що фірма програла суди і винна гроші. А з цього місця – детальніше…

 

Підозра у рейдерстві

 

Минуло трохи більше року відтоді, як на окраїні Бобровиці пролунав вибух – розірвало газову заправку, що належала фірмі ТОВ «ОТО ГАЗ». Висновок експертів – підпал! Для більшості читачів назва фірми, яка володіла заправкою, ні про що не говорить, а от прізвища її власників доволі відомі в Бобровиці та за її межами. Це – депутат міськради і помічниця нардепа Приходька Тетяна Олешко та її матір-пенсіонерка Варвара Кобизька. Останній належить 60% пакету і вона числилась директором фірми. Втім, як стверджують знавці, насправді газовим бізнесом управляла не матір, а її дочка. Причини підпалу – досі не відомі, однак подальша історія, пов’язана з землею та майном, розташованим на ній, дозволить принаймні наблизитись до істини.

1vybuh3

У 2005-му році тоді ще подружжя Валентини та Дмитра Швитаїв засновують у Бобровиці фірму – ТОВ СП «Спецбудпроект». Фірма спеціалізувалась на будівництві. Забігаючи наперед, зазначимо, що земельна ділянка, на якій розмістили згадану вище заправку, належала саме цій фірмі. У 2015-му році до родини Швитаїв звернулись Тетяна Олешко та її чоловік – нині діючий керівник райвіськкомату Олег Олешко і запропонували взяти в оренду землю з подальшим її викупом. Родина Швитаїв не приховувала того, що хоче продати земельну ділянку, тож погодились спочатку на символічну оренду – смішні 500 гривень на місяць, а Олешки у свою чергу усно пообіцяли назбирати грошей та викупити об’єкт. 9-го грудня 2015 року між ТОВ СП «Спецбудпроект» та ТОВ «ОТО ГАЗ» було укладено договір оренди терміном на один рік. Минув рік, і на запитання Дмитра Швитая, коли ж Олешки куплять їхній об’єкт, ті відповіли, що їм невигідно це робити. Та попри це звільнити місце під заправкою вони відмовились. Цього разу їм знову повірили і дали шанс. Втім, останньою краплею для власників земельної ділянки став факт розміщення оголошення про продаж заправки.

1vshvytay

Валентина Швитай

 

«Ми відчули, що вони не просто не хочуть покидати об’єкт, а задумали забрати в нас його рейдерським способом», – говорить пані Валентина.

 

Нам погрожували

 

Потім були стоси письмової переписки з вимогами звільнити об’єкт. А закінчились вони, як не дивно, судовим позовом до Господарського суду з боку фірми, де Тетяна Олешко є співвласницею, у яких власники фірми просили суд продовжити термін і умови оренди.

Валентина Швитай розповідає, що вони з чоловіком отримували неодноразові погрози в свій бік.

1oleski

Мерседес під парканом заправки. За кермом Олег Олешко, поруч - дружина

 

«Спочатку Дмитру подзвонив Олег (Олег Олешко, – Авт.), – пригадує Валентина Швитай. – він сказав дослівно: «Це воєнком. Нам би зустрітись і переговорити». Після відмови мого чоловіка зустрітись з ним він почув слова: «Просто так з цього об’єкту ніхто не піде», – продовжує жінка. – Потім був випадок, коли під нашим будинком газувала машина і був виклик на «поговорити». Якісь невідомі навіть приходили до мене на роботу і казали, що цей об’єкт вони заберуть. «Було ваше – стане наше», – так і казали».

За кожним фактом погроз родина підприємців писала заяви в поліцію.

 

Знову підпал

 

1shkoda

Шкода Тетяни Олешко перекриває господарям доступ до їхнього майна

 

Депутатка райради також додає, що неодноразово намагалася потрапити на власний об’єкт, однак її туди просто не допускали. Кілька разів «Шкода» Тетяни Олешко блокувала в’їзд на заправку. Паралельно з судовим розглядом у Господарському суді Чернігова помічниця Приходька подала позов до Бобровицького суду на скасування права власності. Обидва суди Олешко у підсумку програє, і фірмі присуджують відшкодування на користь Валентини Швитай у розмірі 50 тисяч гривень. Останній суд «ОТО ГАЗ» програє у квітні 2019-го, а вже в червні горить заправка. Причому горить дуже дивно – вибуху практично не було, резервуари були порожні.

1propan

Того ж дня Валентина Швитай пише заяву до поліції, в якій пов’язує вибух на АЗС із реалізацією попередніх погроз, які надходили на її адресу і в яких прямо зазначалося, що вона може втратити майно.

До речі, бочки фірма «ОТО ГАЗ» застрахувала на 191 тисячу гривень, а от решту майна, що їй не належить, – ні. Частину відсуджених коштів Валентина Швитай повернула через приватного судового виконавця, ще 20 тисяч гривень фірма пані Олешко «висить» орендодавцю. Здавалося б, у житті Валентини Швитай все налагодилося і можна було б спокійно жити. Втім, як виявилось, заспокоюватись було зарано – у ніч із 14-го на 15-те березня їй палять машину. На місці злочину поліція знаходить пляшки із запальними сумішами. Тільки дивом не згорів будинок Валентини Швитай.

«Машина стояла у дворі на передачі, і коли загорівся капот, автівка завелась і палаючою поїхала на будинок. Тільки дивом нам вдалося зупинити вогонь і врятувати житло», – пригадує події тієї страшної ночі постраждала.

1avtogor

Обгоріле авто

 

Цього разу жінка знову пише заяву до поліції, в якій зазначає, що підозрює у замовленні підпалу та замаху на її життя Тетяну Олешко, яка могла це зробити з мотивів помсти, бо ні з ким іншим у постраждалої більше конфліктів не було. Та у помічниці Приходька – залізне алібі: вона перебувала за кордоном. Ні свідків, ні винних!

З утратою майна Валентина Швитай вже змирилася. Просить лише, щоб якомога більше людей дізналися про людину, яка курує в районі цілу партійну організацію і яка, ймовірно, балотуватиметься на голову ОТГ.

«З цією політичною силою та Тетяною Олешко я не хочу мати нічого спільного», – говорить депутат райради.

Виходить так, що з Тетяною Олешко та з «Нашим краєм» не хочуть мати справи навіть однопартійці. А що скажуть люди, які проголосували за них на виборах? Чи змінилося їхнє життя на краще? У помічниці Приходька та її патрона, як бачимо, все добре: багато землі, бізнес, коштовні подарунки, кажуть, Тетяну Олешко останнім часом часто бачать в місті на новій «Тойоті», яка в декларації за 2019 рік не числиться. Попри кризу в державі, депутати стають багатшими, а люди – біднішими. І ось стійкий запах наближення виборів до місцевих територіальних громад знову витає в повітрі. І знову людей, за традицією, починають годувати обіцянками, імітують активну боротьбу за інтереси простих громадян, під фотоспалахи допомагають знедоленим, а паралельно вибудовують сітки з «десятників» та «сотників». Все для того, щоб руками цих же простих людей привести до влади тих, хто будуватиме соціалізм для себе та своїх господарів. І байдуже, якого кольору будуть політичні проекти, головна мета – це доступ до ресурсів.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з власних джерел

Схожі матеріали (за тегом)