|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:46 | 10.25.2021

Торфовидобувники обіцяють акцію протесту

Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів озвучили вимоги до голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка.

torfoakciaВони чіткі, короткі та складаються всього з п’яти пунктів. Страйкарі нарікають на те, що Чернігівська ОДА фактично ігнорує їх проблеми. У випадку відсутності реакції з боку керівництва виконавчої влади краю торфовидобувники обіцяють з середи, 4-го березня,  розпочати безстрокову акцію протесту під стінами облдержадміністрації.

Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфозаводів сформулювали наступні вимоги:

- Припинити порушення Закону України Міністерством енергетики та захисту довкілля України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» і використати надані Вам права на відкликання незаконного наказу №7-к/к від 20 січня 2020 року «Про призначення Слуценка П.О. виконуючим обов’язки директора ДП «Чернігівторф».
- Обговорити питання з Міністерством енергетики та захисту довкілля України про приватизацію, а не продажу ДП «Чернігівторф».
- Забезпечити права трудових колективів, а також населення, яке проживає в заводських селищах.
- Сприяти забезпеченню прав територіальних громад та подальшому функціонуванню філій Смолинського та Ірванцівського торф’яних заводів.
- Вжити заходи для допуску реальних  інвесторів з відповідними планами і виробничими програмами.

«Якщо наші вимоги не будуть виконані, з 04 березня 2020 року ми змушені будемо проводити безстрокову акцію протесту біля будівлі Чернігівської обласної адміністрації», – написали страйкарі. Підпис – голови страйкового комітету Андрія Страхова. Відповідний лист-звернення торфовидобувники направили на адресу голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка у понеділок, 2-го березня.

Нагадаємо, торфовидобувники вже двічі виходили під стіни Чернігівської ОДА – спочатку за каденції Валерія Куліча, потім – при Олександру Миснику. Обидва рази – з технікою. Вперше – навіть організували похід тракторами, навантаженими торрфобрикетом. Починаючи з 2015-го року шахтарі перебувають у перманентній боротьбі за заводи.

За інформацією «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф»

Схожі матеріали (за тегом)