|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:59 | 03.01.2024

Берегині «Слов’янського»

Цей готель будували з розмахом! Куратором і покровителем проекту був тогочасний президент Леонід Кучма.

Одні кажуть, що будував його для того, щоб здивувати путіна та лукашенка, з якими у 2004 році відкривав готель, інші гуторять, що Кучма прагнув, аби Новгород-Сіверський став туристичною перлиною, а перлина повинна мати місце, в якому не соромно зупинитися і президенту. У будь-якому разі підприємство в результаті опинилося у Фонді державного майна, який вісім разів безуспішно намагався продати готель і навіть оскандалився корупційною історією. Читачам, мабуть, зайве пояснювати, якими «ефективними» управлінцями є чиновники з ФДМУ, а от за збереження готелю в належному стані треба подякувати… Тільки не їм, а трудовому колективу, який всупереч всьому працює та береже «Слов’янський».

 

На початку свого існування готель «Слов’янський» нараховував 60 працівників. Нині тут працює семеро людей, включно з керівником.

irzen

Тимчасово виконувачка обов’язків директора державного комерційного підприємства «Готель “Слов’янський”» Ірина Зєнкова керує підприємством із 2005 року, тобто від самого початку функціонування. Каже, що такою кількістю працівників утримувати готель у належному стані важко, але можливо.

«Готель, слава Богу, нормально пережив зиму. Ми підтримували температуру на свій страх і ризик, щоб приміщення не зіпсувалося і не відсиріло, але найважливіше – це, звісно, система опалення», – пояснює керівниця підприємства.

За її словами, від заснування готель перебував на господарському розрахунку, від держави не отримував ні копійки фінансової допомоги, а на життєдіяльність заробляв самостійно. Грошей вистачало.

«Борги почали накопичуватись з 2014 року, як почалася війна, – пояснює нинішню складну ситуацію Ірина Зєнкова. – Це було пов’язано з відтоком туристів».

Наразі підприємство заборгувало 2,8 мільйона гривень.

beregyny

Берегині «Слов’янського»

 

«Це борги з 2014 року, – продовжує виконувачка обов’язків директора «Слов’янського». – По зарплаті у нас заборгованості нема, борги є за світло, податки в місцевий бюджет і комунальні послуги – вода, каналізація, газ».

Доки йде війна, перспектив розвитку у підприємства немає, адже Новгород-Сіверський розташований не так далеко від кордону з росією. Який тут туризм?

Виживали тут переважно за рахунок ресторану та диско-бару.

«Раніше основний дохід був від них, – каже Ірина Зєнкова. – Ресторан не працює, йде війна, гинуть наші захисники, тому влаштовувати гуляння і танці було б цілком неправильно».

gotslov

Готель, збудований Кучмою

 

Відтак, як пояснила керівниця, питання долі готелю до завершення війни залишиться невирішеним. Наразі основним своїм завданням керівниця та колектив підприємства бачить у збереженні готелю.

«Продавати готель під час війни не варто, він нічого не вартує. Завдання нашого колективу – підтримання готелю в належному стані», – наголосила пані Ірина.

Сімох працівників для цього достатньо. Якщо ж говорити про нормальне функціонування підприємства, то, за словами керівниці, потрібно не менше 30 чоловік.

У готелі «Слов’янський» всього тридцять номерів. Найдешевший із них коштує 700 гривень, Президентський номер вартує 4,2 тисяч гривень за одну ніч. Номер має 103 квадратних метри загальної площі, персональний кабінет та джакузі. Щоправда, зупинитись нині в «Слов’янському» буде проблематично – він не працює.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)