|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:42 | 12.04.2021

Садок на Масанах – на фінішній прямій?

Будівництво нового дитячого садочка в Чернігові у мікрорайоні Масани вийшло на фінішну пряму. Здачу цього об’єкта будівельники планують вже на початку серпня, а офіційне відкриття його заплановане на 1 вересня.

 Новий садок розрахований на 280 дітей, це 14 груп. На першому поверсі розмістять молодші групи, на другому – середні та старші. Спортивна та актова зали будуть на третьому.

Олена Горна«Цей дитячий садочок буде сучасним дошкільним закладом, – наголошує заступниця начальника міського управління освіти Олена Горна. – Управління освіти міста долучилося до його комплектування обладнанням і дидактичними матеріалами. І ми дуже відповідально поставилися до того, щоб відібрати найкраще. Все обладнання сертифіковане, безпечне і повністю задовольнить потреби дітей. Окрім того, цей дошкільний заклад також може приймати діток з особливими потребами. Тут будуть створені всі умови для того, щоб і вони отримували якісні освітні послуги. Особисто мені подобається, що тут є музична зала, зала для фізкультури – не в усіх дошкільних закладах міста вони є. А ще є ресурсна кімната. Не можна оминути увагою і той факт, що у всіх групах тут окреме ігрове приміщення і окрема спальня».

 Малюнки і кольори підбирали ретельно

Садочок на Масанах відрізняється від своїх «колег» в першу чергу різноманіттям кольорів. Як фасад, так і інтер’єр будівлі грають всіма кольорами веселки. Залежно від вікових груп та географічного розташування кімнат їх стіни пофарбували у різні кольори. До того ж у кожній групі – свій малюнок на стіні.

Комфортна кімната гігієни«Кольорову гаму в першу чергу пов’язували з віком дітей, які будуть знаходитися в тій чи іншій групі, – розповідає заступник начальника управління капітального будівництва Чернігівської міської ради Олександр Макаров. – Також у кожній групі на стіні – свій розпис з урахуванням віку дітей, колір стін – скрізь з урахуванням рівня освітлення сонцем. Незвичайні тут і дитячі шафи для одягу в роздягальнях. Вони всі з підігрівом: по низу проходить труба опалення, а зверху є отвори, а над шафками у стелі – виходи витяжної вентиляції будинку. Тобто діти взимку одягатимуть не захололі, а теплі речі, а після прогулянки вони ще й підсушаться. Усе, що стосується обладнання, меблів, оформлення, ми обирали спільно з управлінням освіти, прислухаючись до думки педагогів».

1

В садочку використовуються радіатори з регулюванням теплового режиму. Будуть працювати теплові насоси, які подаватимуть тепло, і його можна буде регулювати в усіх приміщеннях. Крім того, в ігрових кімнатах вже встановлені бактерицидні лампи. А по всьому першому поверху, де ігрові кімнати, зроблені поли з підігрівом.

 Як потрапити в «чудо-сад»

Всім відомо, що мікрорайон Масани дуже потребує дитячого садочка. І його відкриття тамтешні батьки дошкільнят чекають з нетерпінням. Будівництво ще не завершене, а вони вже просять записати їх чад до нового садочка. Та поки це неможливо.

Майбутня спальня«Ми дуже сподіваємося, що 1 вересня вихованці зможуть прийти до цього закладу, – пояснює Олена Горна. – Та поки що реєстрації в цей садочок немає, тому що нема його як юридичної особи. Питання про це буде винесене на найближчу сесію міської ради. Далі ми зобов’язані пройти всі процедури щодо реєстрації та отримання ліцензії. І тільки після цього зможемо набирати дітей. Та ми знаємо, що в нашому місті застосовується електронна реєстрація до дитячих садків. І на сьогоднішній день усім батькам, які звертаються до управління освіти щодо нового садочка, ми рекомендуємо зареєструватися в дошкільні заклади, які знаходяться поблизу: №58 і №75. А потім, коли відкриється реєстрація саме до цього садочка, вони за бажанням перейдуть у чергу сюди».

До речі, за словами чиновниці, у цей садок дітей приймають не тільки за місцем проживання. Адже батьки можуть обирати той дошкільний заклад, куди їм доставляти дитину зручніше. Тому і в новий дитсадок прийматимуть, якщо будуть такі бажаючі, малечу з усього міста.

 Залишилися майданчики і дорога

Наразі будівництво садочка знаходиться на завершальній стадії. Будівельники почали облаштовувати територію та встановлювати новенькі ігрові майданчики на гумове покриття.

«Нам залишилося укласти тротуарну плитку по вже готовій основі доріг і доріжок, зробити м’яке покриття дитячих майданчиків і встановити на нього ігрове обладнання, – говорить керівник будівництва Федір Корявець. – Вже робиться траншея під освітлення навколо території садка. Триває завезення ґрунту і озеленення території. Усі зарості навколо будуть розчищатися. Дерева висадять восени, а все інше – зараз. Також будемо приступати до кільцевої дороги навколо садочка».

Усі ремонтні роботи планують завершити до 1 серпня.

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)