|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:01 | 06.06.2023

Азербайджанці цікавляться Чернігівщиною

Напрями двосторонньої співпраці з представниками Азербайджанської Республіки - обмін досвідом у сфері сільського господарства, потенційні спільні інвестиційні проєкти, торгівля аграрною продукцією.

azervidvНаприкінці минулого тижня представники аграрної галузі Азербайджану відвідали потужне підприємство агросектору Чернігівської області — ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» в селі Григорівка Ніжинського району. Зокрема ознайомилися з роботою молочно-товарної ферми, комбікормового заводу та елеваторного комплексу.
В агрофірмі працюють майже 250 людей. На молочно-товарній фермі утримується 967 корів основного стада та 1295 голів молодняку ВРХ, на свино-товарній — 15,5 тис. голів свиней. Середньодобовий надій на одну корову – 28,6 літра. У користуванні — понад 3,4 тис. га землі.
Оглянули члени делегації й ділянку під будівництво олійно-екстракційного заводу на території ТОВ «Бахмацький машинобудівельний завод». Опісля відбувся «круглий стіл», під час якого іноземна делегація ознайомилася з економічно-інвестиційним потенціалом регіону.
Підприємства Чернігівщини здійснюють зовнішню торгівлю з партнерами із понад 125 країн світу, серед них і Азербайджан. За обсягами експорту товарів він входить до трійки основних партнерів області. На азербайджанський ринок цього року надійшло майже 7% товарного експорту. Мова йде про велику рогату худобу, м'ясну, молочну продукцію, готові харчові продукти, полімерні матеріали, деревину, різне обладнання та механізми. Нині Чернігівщині довірили свої ресурси інвестори-вкладники із 42 країн світу. Усі потенційні об'єкти для інвестування (вільні земельні ділянки, виробничі потужності та приміщення) зібрані в Інтерактивній інвестиційній карті Чернігівської області.

Схожі матеріали (за тегом)