|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:45 | 11.28.2022

Американці заходять у Варву: «Укргазвидобування» програло суд

Верховний Суд України прийняв рішення залишити без задоволення касаційні скарги АТ «Укргазвидобування» щодо перегляду результатів конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводневої продукції в межах Варвинської ділянки, переможцем якого визначено американську компанію «Ukrainian Energy LLC».

Відзначимо, «Укргазвидобування» звернулося до суду з позовом до Кабміну, Міненерго та Міжвідомчої комісії з організації розподілу вуглеводної продукції, де третьою особою, яка не заявляла самостійно вимог на предмет спору, виступала «Ukrainian Energy LLC», після затвердження результатів УРП-конкурсів Кабінетом Міністрів від 5 липня 2019 року. Позивач, зокрема, вимагав визнати перемогу американської компанії в конкурсі «безпідставною» і зобов’язати Міжвідомчу комісію заново розглянути заявки учасників конкурсу. Однак в суді неодноразово була доведена перевага конкурсної пропозиції американської компанії-переможця.

Крапку у вирішенні цього питання поставив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, після чергового розгляду касаційної скарги держкомпанії на початку листопада цього року, де постановив, що рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

1varven

Техаська компанія «Ukrainian Energy LLC» має намір провадити планову діяльність, передбачену проектом угоди про розподіл продукції (УРП), а саме проведення геологорозвідувальних робіт та промислової розробки покладів вуглеводнів Варвинської ділянки на території Полтавської та Чернігівської областей.

Планова діяльність включає в себе такі етапи геологічного вивчення:

– проведення щонайменше 700 квадратних кілометрів тривимірного (3Д) сейсмічного дослідження в межах ділянки Варвинська та їх подальша обробка та інтерпретація;

– за результатами інтерпретації 3Д сейсміки буріння 3 пошуково-розвідувальних свердловин у межах ділянки геологічного вивчення.

У межах Варвинської ділянки планується спорудження трьох пошуково-розвідувальних свердловин проектною глибиною 5 кілометрів, для розвідки та пошуків покладів вуглеводнів, а також будівництво установки підготовки продукції та підключення свердловин до неї. Буріння планують здійснювати роторним та турбінним способами за допомогою бурового верстата з електричним приводом.

 

Довідка

Площа Варвинської УРП-ділянки становить 3471,26 кв км та включає в себе осадові поклади, що залягають в межах її периметра, та обмежена глибиною 10000 м від поверхні, строк дії угоди – 50 років.

Компанія «Ukrainian Energy LLC» (штат Техас, США) заснована з метою входження в нафтогазовидобувний сектор України (зокрема для участі в конкурсі УРП по Варвинській ділянці). У 2018 році американськими компаніями Aspect Holdings, LLC та Sigma Bleyzer Investment Group, LLC створено «Міжнародний фонд української енергетики», International Fund for Ukrainian Energy LP (IFUEL) з метою інвестування в енергетичний сектор України (у першому фонді було затверджено понад 100 мільйонів доларів).

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)