|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:24 | 08.12.2022

Триває ремонт доріг і мостів

Триває реконструкція мосту через річку Лисогір поблизу села Олексинці на трасі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка.

1lysmistПідрядник приступив до бетонування другої опорної плити. Прослужив старий мостовий перехід через Лисогір більше 50 років, збудований у 1969-му. Експлуатаційний стан його був 4-й, тобто передаварійний. Довжина - 46 метрів, матеріал - попередньо напружений залізобетон.
Наприкінці травня 2021 міст через річку Лисогір був закритий на реконструкцію. Стару споруду розібрали та приступили до спорудження нової.
В процесі реконструкції мостову споруду оновлять повністю, відповідно до сучасних норм навантаження та безпеки дорожнього руху. Об'їзд місця проведення ремонтних робіт здійснюється по тимчасовій дорозі, зведеній паралельно до старого мосту.


***


1udatmistОновлення мосту через річку Удай біля міста Прилуки на автомобільній дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поступово виходить на фінішну пряму. Нова конструкція штучної споруди зведена, нанесений шар гідроізоляції, міст заасфальтовано. Зараз проводяться роботи по облаштуванню системи водовідведення та нанесення на пішохідній зоні антикорозійного покриття. По завершенню робіт на мосту проводитиметься і ремонт підходів. Далі буде нанесення розмітки та встановлення знаків.
Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.
Стара штучна споруда була розібрана повністю. Натомість неї зведена нова.
Оновлений міст через річку Удай під Прилуками повністю відповідатиме сучасним нормам безпеки та транспортних навантажень. Встановлюються нові опори, прогонова будова, на мосту влаштовується шар гідроізоляції, асфальтується проїзна частина, проводиться антикорозійний захист конструкцій, укріплюють укоси земляного полотна, облаштовують водовідвід, відремонтують підходи до мосту, встановлять бар'єрне огородження та мостову огорожу, облаштують дорожню обстановку.


***


1gabionsПродовжують зводити габіони на ділянці реконструкції шляхопроводу через залізницю поблизу Прилук на автомобільній дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Це необхідна міра для зміцнення крутих схилів земляного полотна на підходах до штучної споруди.
Габіони - різновид огороджувальних конструкцій, виготовлених з міцної металевої сітки, яка заповнюється кам'яним матеріалом. Вони забезпечують надійний захист від розмиву ґрунту та зсувів укосів земляного полотна.
Нагадаємо на ділянці 2 км на дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу м. Прилуки проводяться роботи з реконструкції шляхопроводу через залізницю та мосту через річку Удай. На першій споруді роботи завершені, друга - на завершальному етапі. Залишається ремонт підходів до мостів до мостів. Також зведення підпірної стінки взовж критих схилів. Далі облаштування дорожньої обстановки та нанесення розмітки.


***

1makivka
На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків йдуть роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км.


***


1novnykivУ процесі оновлення ділянка траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка протяжністю 9,7 км біля сіл Старий Биків та Новий Биків. Наразі підрядник приступив до укладання фінішного шару покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону. Старе покриття на дій ділянці було жорсткого типу - бетонні плити. Дорожні роботи тут мають свої особливості. Спочатку проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит. У місцях розширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок з геосинтетичного матеріалу та 35-сантиметровий шар основи із щебенево-піщаної суміші. Далі укладаються шари асфальтобетону.


***

1osvitldor
У процесі ремонту дороги Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин на ділянці Ніжин - Прилуки на 15 км дороги встановлено зовнішнє штучне освітлення. Це ділянки траси по п'яти населеним пунктам: с. Колісники, с. Хвилівка, с. Талалаївка, с. Велика Дорога, с. Товкачівка. Запрацює освітлення після введення об'єкту ремонту в експлуатацію.

Схожі матеріали (за тегом)