У Чернігові – пісочна «криза»

Приблизно 5 тисяч тонн піску наразі не вистачає Чернігову для закінчення дорожніх робіт на вулицях Київська та Олександрівська, на прокладання водогону й каналізації.

pislyРічковий пісок Чернігів закуповував в основному біля села Неданчичі Любецької громади. Його поставляли приватні підприємства. Проте у червні 2021 року прокуратура зайнялася тим ніде не облікованим піском, відкрила провадження за фактом його видобутку в промислових масштабах і нині розбирається, чий він і хто має нього право. Техніку за рішенням судів там арештували, а на місці видобутку піску встановили охорону.
«Поліція повністю зупинила поставку піску на ринок. Це безглуздя, за яке треба нести відповідальність, – сказав на ранковій нараді мер Владислав Атрошенко. – У тих, хто добуває пісок зараз, немає необхідного пакету документів. Тому що чогось не поділили. А той пісок, який знаходився там за радянських часів, легітимність його набуття сумнівна. Нам треба входити у зимовий період, а у нас немає піску у Чернігові. За це несе стовідсотково відповідальність прокуратура і поліція. Нічого не змінилося. Як був незаконний цей пісок роками, так і є. Пісок з Неданчичів і Славутича возився історично роками. Закінчилося це тим, що у нас півроку розрита вулиця Київська».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)