|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:45 | 10.21.2021

Паї продають, але без ажіотажу

За місяць на Чернігівщині продали 178 паїв

zemleЗ 1 липня  набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасував мораторій на продаж сільськогосподарських земель і запускає так званий ринок землі. Його запровадження в Україні було чи не найбільш суперечливою реформою. Досі, згідно із різними опитуваннями, українці переважно негативно ставляться до ринку землі й зовсім не спішать продавати свої паї. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, на Чернігівщині з моменту запуску ринку землі було укладено 178 угод купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. За цими угодами продали трохи більше 400 гектарів землі.
За нормативно-грошовою оцінкою сільськогосподарських угідь України станом на 1 січня 2021 року 1 гектар землі на Чернігівщині коштує трохи більше ніж 24 тисячі гривень, і це одна з найнижчих цін в Україні. Проте з кожним роком земля буде лише дорожчати і ті, хто розуміє це, не поспішають продавати землю за безцінь.
«Ми з чоловіком свої паї здаємо в оренду місцевому фермеру, кожного року отримуємо за кожен пай десь 10 тисяч гривень, і зерно дає на пай. А ще тим, у кого орендований пай, дешевше оранка, косовиця, сіно гребуть, – розповідає жителька Бахмаччини Олена Бойко. – Ну й що, що відкрився ринок, ми й не думали землю продавати. Дітям у спадок хай лишиться. Зараз і ціна смішна. Один продав у нас в селі свої паї і отримав, казали, 125 тисяч гривень. І що ті 125 тисяч? Якби 125 тисяч доларів давали за пай, може, і продали б».
Нагадаємо, ринок землі запрацював в Україні з 1 липня 2021 року. До 2024 року купити землю в Україні можуть фізичні особи-громадяни нашої держави, і не більше 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)