|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:14 | 09.25.2021

Під Прилуками укладають асфальтобетон

На відрізку у 3,9 км дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосівка, що під Прилуками, де раніше була стара бетонна дорога, розпочато роботи з укладання нижнього шару асфальтобетонного покриття.

1mangosТам, де раніше був жорсткий тип покриття, проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит, укладається вирівнювальний шар з гарячої дрібнозернистої асфальтобетонної суміші, влаштовується армувальний синтетичний матеріал, укладається шар з гарячої крупнозернистої асфальтобетонної суміші, укладається щебенево-мастиковий асфальтобетон.
У місцях розширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок з геосинтетичного матеріалу (нетканого термічно скріпленого) та 35-сантиметровий шар основи із щебенево-піщаної суміші.
Нагадаємо, що у 2021 році на Чернігівщині проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Протяжність дороги по території області — майже 143 км. З них більш ніж половина — це стара бетонка, решта — чорнощебеневе покриття, місцями з верхнім шаром асфальтобетону. Дорога побудована у 1965-1980 роках і вже тривалий час не придатна для сучасного навантаження.
У ході капітального ремонту дорогу буде приведено до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Повністю замінюється конструктив. Він посилений та витриваліший. Зверху влаштовується два шари асфальтобетону. Проїзна частина укріплюється з обох сторін ще на пів метра по типу основного покриття. Робиться водовідвід. Укріплюються узбіччя та укоси.
На кінець липня дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка сумарною протяжністю 67,5 км.
Наразі у капітальному ремонті дороги залучені підрядні організації: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "ШБУ-77", ТОВ "ДС Пром Груп".
На виконання Програми "Велике будівництво" у 2021 році в Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

Схожі матеріали (за тегом)