|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:58 | 10.16.2021

Леонід Яковишин: «Лісами мають володіти громади!»

На цьому наголосив генеральний директор ТОВ «Земля і воля», Герой України Леонід Яковишин у своєму виступі під час "круглого столу" в обласній раді із питань передачі районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» до комунальної власності міських та селищних рад територіальних громад області.

1krugstol

– Нема чого розмірковувати над тим, передавати ліси громадам чи ні. Необхідність цього кроку доведення не вимагає, – зазначив Леонід Яковишин. – «Наш край», ідучи на вибори, чітко зазначив це у своїй програмі, тож виконуйте те, що обіцяли. В мене починається недовіра: рік проходить, а це питання переливається чомусь з пустого в порожнє. «Кормушка» вигідна скрізь, і обласній раді теж потрібна. Торік щодо передачі лісів ми виходили і на голову облради, і з депутатами радилися, говорили багато, погоджували, але віз і нині там. Питання просте і очевидне: колгоспні ліси мають бути передані громадам, які нині є господарями на територіях. Прошу всіх це одностайно підтримати!

До обговорення цієї важливої теми долучилися голова обласної ради Олена Дмитренко, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, народний депутат України Сергій Гривко, а також голови та члени постійних комісій обласної ради, очільники депутатських фракцій в обласній раді, голови територіальних громад.
Окрім того, участь в засіданні взяли начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда, в.о. генерального директора комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради  Денис Усіков та експерт із земельних питань Ольга Залога.
Розпочинаючи захід, Олена Дмитренко зазначила, що питання щодо діяльності КП «Чернігівоблагроліс» вже тривалий час хвилює депутатів обласної ради та громадськість. На минулій сесії обласної ради була висловлена пропозиція провести круглий стіл, проаналізувати факти, вислухати різні позиції та думки, аби врешті-решт прийняти спільне виважене і юридично правильне рішення щодо подальшої долі райагролісгоспів та їх передачі громадам.
Про ситуацію, що склалась нині в КП «Чернігівоблагроліс», та результати роботи його 18 дочірніх агролісогосподарських підприємств розповів начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда.
1krugstol2Як зазначалося, загалом сума консолідованого прибутку згаданого вище комунального підприємства за 2020 рік склала 5 770 тис.грн при плані отримання прибутку 3 577 тис. грн. Разом із тим, за 2020 рік загальні доходи всіх дочірніх підприємств склали 204 480 тис.грн, що становить 109 % проти запланованого показника фінансового плану – 187 387 тис. грн. У 2020 році всіма агролісогосподарськими підприємствами спрямовано до обласного бюджету податок на прибуток в сумі 548 тис. грн. На виконання рішення обласної ради на фінансову підтримку територіальних громад Чернігівської області до місцевих бюджетів сплачено відрахувань частини чистого прибутку у сумі 112,0 тис. грн.
Під час обговорення фінансових показників діяльністі КП «Чернігівоблагроліс» у депутатів обласної ради виникло чимало запитань та зауважень, які вони адресували нинішньому очільнику комунального підприємства Денісу Усікову. Крмі того, народних обранців Чернігівщини цікавив стан проведення й фінансове забезпечення заходів із охорони, захисту, відновлення та раціонального використання лісів, а також ситуація з оформленням права власності на земельні ділянки та майно дочірніх підприємств.
У своїх виступах депутати також наголошували на необхідності здійснення продажу лісопродукції дочірніх підприємств на відкритих аукціонах за ринковими цінами, адже наразі через низьку вартість деревини обласний бюджет недоотримує суттєві кошти. Під час дискусії порушувалась і проблема забезпечення справедливої цінової політики та захисту інтересів місцевих деревообробних компаній, які досить часто не можуть конкурувати з великими підприємствами під час закупівлі сировини.
Враховуючи існування багатьох суперечливих питань, депутати запропонували заслухати звіт керівника КП «Чернігівоблагроліс» під час чергової сесії обласної ради.
Представники депутатського корпусу обласної ради, очільники місцевих рад Чернігівщини пропонували різні шляхи та варіанти здійснення передачі райгролісгоспів громадам, однак у підсумку всі зійшлись на тому, що вирішення цього питання необхідно переносити із політичної площини в юридичну.
На думку Ольги Залоги, першочерговим кроком на шляху вирішення проблеми є проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення та майна, що перебувають в постійному користуванні районних дочірніх підприємствам КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради в межах відповідної міської, селищної, сільської ради, для внесення відповідної інформації в державні реєстри. Таку пропозицію підтримала більшість присутніх на засіданні.
Відтак найближчим часом керівництво та депутати планують провести чергову зустріч із залученням представників громад, експертів у сфері земельних відносин та лісового господарства, аби спільними зусиллями виробити «дорожню карту» процесу передачі райгролісгоспів та винести відповідне рішення для розгляду на засіданнях постійних комісій та в сесійній залі.

Схожі матеріали (за тегом)