|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:54 | 10.19.2021

У Куликівській ОТГ працюють над молочним кооперативом

У Куликівській ОТГ планують створити молочний кооператив. Це дало б людям можливість не лише отримати нові робочі місця, але й за рахунок більшого об’єму молока і підвищення його якості отримати більш вигідну ціну на нього.

1amolkoopПродавати власну молочну продукцію за справедливою ціною без залежності від посередника – мрія кожного сільгоспвиробника. Особливо це стосується молочної галузі. Адже продаж молока для багатьох селян є єдиним джерелом прибутку, а ціна, за якою його приймають заготовачі, на жаль, невиправдано низька. Зарадити цьому можуть молочні кооперативи. Непоганий приклад – Волинська молочарська спілка, що на Сосниччині. Там люди об’єдналися вже понад десять років тому, і жодного разу не пошкодували.

Молочні кооперативи насамперед орієнтуєються на якість молока, оперативну доставку його до холодильників. А за якісне молоко переробники готові торгуватися. Відтак зі створенням молочного кооперативу люди матимуть змогу збувати молоко не за копійки, а отримувати пристойну ціну.

«Дійсно, наразі є пропозиції створити в Куликівській громаді сімейні фермерські господарства або молочні кооперативи, – говорить голова Куликівської ОТГ Юлія Постернак. – Можливо, їх буде небагато. Але навіть один дасть робочі місця людям, а це найголовніше. І ще – це пряма співпраця з переробниками молока. Адже наразі молокозаводи хочуть отримувати якісне молоко, а кооператив матиме свою лабораторію, де молоко перевірятимуть. Зараз ми їздимо селами громади, спілкуємося з людьми. Розповідаємо, які переваги надасть їм створення кооперативу. Ми над цим працюємо, і якщо люди відгукнуться на таку пропозицію, то наступний етап – практичні навички. Сьогодні досить вдало і вже тривалий час працює молочна спілка у Сосницькій ОТГ. І мені б дуже хотілося, щоб і в нашій громаді люди зацікавилися цією ідеєю, бо насамперед це вигідно їм».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)