|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:42 | 12.07.2021

«Хімтекстильмаш» продали з аукціону

14 липня відбулися електронні торги в системі «Прозоро», на яких одне з найпотужніших чернігівських підприємств АТ «Хімтекстильмаш» продали за 75 мільйонів гривень, що у сімдесят п’ять разів дорожче, ніж планувалось.

У торгах взяли участь вісім фірм, які дуже хотіли стати власниками цього підприємства. В результаті торгів ціна на об’єкт значно зросла. Так, стартова ціна була 994 819, а продали підприємство за 75 мільйонів 100 гривень. Переможцем став ФОП Валерій Рацин. Нові власники говорять, що основний профіль підприємства збережуть, а ще планують створити 300 робочих місць.

«Хімтекстильмаш» раніше розробляв та виробляв обладнання для виробництва ниток та волокон. Потім, перейшло на виготовлення деталей та запасних частин для машин і товари широкого вжитку. Та останні роки великих замовлень не було, і підприємство виживало за рахунок здачі в оренду приміщення. Саме приміщення підприємства має загальну площу понад 35 тисяч кв.м. і майже 8 гектарів землі в постійному користуванні.

Головною причиною продажу стала збитковість підприємства та борги у понад 18 мільйонів гривень і плюс штрафні санкції десь на таку ж суму. За умовами продажу всі борги підприємства має погасити покупець у п’ятирічний термін.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)