|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:58 | 12.07.2021

Проблеми і перспективи деревообробної галузі

Під час робочої зустріч з представниками лісогосподарських та деревообробних підприємств області заступника голови Чернігівської ОДА Олександра Савченка обговорили існуючі проблеми та окреслили шляхи подальшого розвитку галузі.

1derevoobrНа переконання голови асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «ЧЕРНІГІВЛІСДЕРЕВПРОМ» Валерія Лозицького, лісівників та деревообробників слід розглядати не окремо, а єдиним кластером, в якому всі учасники взаємопов’язані.

Серед найактуальніших питань він назвав неефективну цінову політику та відсутність механізму забезпечення сировиною деревообробних підприємств. Ці питання можуть бути врегульовані законом про ринок деревини, якого досі ще немає. Відтак, і деревообробний бізнес практично не розвивається, а ті підприємства, що працюють, в основному, займаються первинною обробкою деревини.

Загалом політика у цьому напрямі має бути виваженою і враховувати інтереси державних та приватних підприємств, переконані учасники заходу.

Необхідно вирішити і питання рентної плати. В ідеалі вона мала б бути гнучкою: більшою, якщо є попит на товар, і в разі його відсутності — меншою. Це особливо актуально в сьогоднішніх умовах дії карантинних заходів, коли більшість підприємств не працюють, а податки ніхто не відміняв. Якщо рентну плату можна змінити винятково через зміни у Податковому кодексі, то податок на лісові землі — місцевого значення, який можна мінізувати на конкретній території.

— Лісова галузь спільно з деревообробною займала і продовжує займати одну з ключових позицій в економіці Чернігівської області. У цій сфері зайняті понад 12 тисяч осіб, які працюють не тільки на внутрішнього, а й на закордонного споживача. Експорт деревини та виробів з неї минулого року склав близько 7% від загального експорту товарів області. Тому, зважаючи на озвучені сьогодні проблеми, облдержадміністрація не стоятиме осторонь і сприятиме найоптимальнішому їх вирішенню. Пропозиції кожного врахуються при підготовці відповідних звернень до Кабінету Міністрів України, що будуть надіслані вже найближчим часом, — зазначив Олександр Савченко..

Варто зазначити, що на період карантину внесено зміни до Податкового кодексу та інших нормативно-правових актів. Так, на цей час не нараховується та не сплачується плата за землю, встановлено мораторій на проведення перевірок тощо.

Крім того, держава надає допомогу у відшкодуванні заробітної плати на період призупинення виробництва/діяльності під час карантину. З цього питання роботодавець може звернутися за центру зайнятості за місцем реєстрації платника податку. Часткове відшкодування заробітної плати працівникам складатиме дві третини тарифної ставки (окладу) і не може перевищувати мінімальної зарплати.

Довідково. Оброблення деревини та виготовлення виробів з неї є важливою та перспективною підгалуззю переробної промисловості Чернігівщини. Вона включає в себе понад 50 підприємств (без фізичних осіб), де зайнято майже дві тисячі осіб.

За 2019 рік індекс промислової продукції на підприємствах з оброблення деревини та виготовлення виробів з неї зріс на 13,3%. Минулого року Чернігівська область експортувала деревини та виробів з деревини майже на 56 мільйонів доларів США до Китаю, Туреччини, Індії, Німеччини, Тайваню, Польщі.

Серед регіонів області за кількістю підприємств з оброблення деревини та виготовлення виробів з неї лідирує Корюківський район.

Схожі матеріали (за тегом)