|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:39 | 02.21.2024

Понад 800 творчих людей із 40 держав

взяли участь у Міжнародній літературно-мистецькій виставці

Відомі українські письменники, перекладачі, журналісти, автори пісень Тетяна та Сергій Дзюби отримали Почесні дипломи Шостої Міжнародної літературно-мистецької виставки в Одесі, в якій взяли участь понад вісімсот творчих людей, художників і письменників із понад 40 країн. Ця прекрасна виставка вже традиційно відбулася під егідою Міжнародного літературно-мистецького конкурсу імені де Рішельє, яким багато років поспіль опікується творча Асоціація «Глорія», котра успішно об’єднує письменників, акторів, художників, музикантів, перекладачів, журналістів і науковців з усього світу.

1aadipdzt

Керівник «Глорії» – Олена Ананьєва, письменниця, перекладачка та мистецтвознавець, – мешкає в Німеччині, у Франкфурті, де й знаходиться ця Асоціація справжніх подвижників світової літератури і мистецтва в багатьох країнах. Отже й конкурс де Рішельє – спільний, українсько-німецький, адже йому напрочуд активно сприяють в Одесі. Ще б пак! Це дійство – престижне, неординарне, цікаве і, що важливо, масове, викликає позитивний резонанс в Україні та за кордоном.

Як відомо, Сергій і Тетяна Дзюби вже не раз відзначалися найвищою нагородою міжнародного конкурсу де Рішельє – «Діамантовим Дюком». А Сергій цього року отримав і Почесну відзнаку «Золоті вітрила Глорії». І ось тепер – нагорода на масштабній виставці, де народні поети України Тетяна і Сергій Дзюби представили свої нові книжки. У Сергія, до речі, їх цього року вийшло аж дванадцять, а особливим попитом у читачів користуються його пригодницька книжка «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер», публіцистична збірка мандрів світом «Замість щоденника» та книга фантастики «Моя Шахерезада». 

1aadipdzs

Хоч нещодавно перевидані його збірка ста пісень із нотами «Примчу на білому коні» та книжка листів «До світла». А цього року вийшли прекрасна поетична збірка Тетяни та Сергія Дзюби «Веселка на віях» – у Киргизстані (киргизькою та українською мовами, в перекладі Айдарбека Сарманбетова) і книжка віршів Сергія «Гріх любити неталановито!» в Німеччині, у перекладі знаного німецького письменника Генріха Діка. А щойно в Канаді з’явився й п’ятий том віршів Тетяни та Сергія Дзюби 75 мовами світу, що налічує понад 800 сторінок. Загальний наклад усіх книг Сергія Дзюби, виданих за життя, сьогодні становить 2 мільйони 200 тисяч примірників. 

«Я вельми задоволений співробітництвом з організаторами конкурсу де Рішельє та міжнародної літературно-мистецької виставки, – прокоментував подію президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, редактор популярної газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба. – Безперечно, така подвижницька діяльність об’єднує талановитих людей з усього світу. Щиро вітаю всіх учасників цієї, без перебільшення, грандіозної виставки і від усієї душі зичу моїм друзям здоров’я, любові і добра та нових книжок».

 

Ярослав Маджуга,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України