|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:54 | 02.28.2024

COVID-19 в області: стан справ

У п’ятницю відбувся брифінг в Чернігівській облдержадміністрації щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в області.

Серед нагальних завдань, які сьогодні висуває пандемія: збільшення ліжкового фонду, забезпечення медзакладів киснем та розширення мережі лікарень, які отримують пакет НСЗУ для надання допомоги хворим на COVID-19.

Станом на 27 листопада в області загалом налічується 17 113 підтверджених діагнозів COVID-19, з них одужали 7 393 людини. За останню добу зафіксовано 628 нових випадків. Найбільше з них у Чернігові – 114. Амбулаторно лікуються 8830 осіб, на стаціонарному лікуванні перебувають 604 пацієнти. На жаль, 258 випадки мали летальний наслідок, 28 осіб померли з супутнім діагнозом COVID-19. За минулу добу проведено 1255 ПЛР-тестів та 1007 ІФА-досліджень.

Стосовно ліжкового фонду, виділеного для лікування хворих на коронавірусну інфекцію - в області розгорнуто 1256 ліжко-місць. З них централізованою подачею кисню забезпечено 210 ліжко-місць, кисневими концентраторами – 354. Загалом - 564 ліжка, що становить 45%.

«Ковідний» ліжковий фонд нині завантажений на 62,3%. В області є три райлікарні заповнені на 100% - Козелецька, Ніжинська і Менська. Але нині організована робота з переорієнтації хворих до інших медзакладів. Перед обласними адміністраціями стоїть завдання довести показник забезпеченості кисневою підтримкою не менше 80% ліжко-місць для лікування ковідних хворих. Тож щотижнево нарощується кількість кисневих апаратів.

1apgarmashДетально про ситуацію у медичних закладах області розповів начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

- Сьогодні надійшла інформація від НСЗУ, що три районні лікарні - Ніжинська, Менська та Новгород-Сіверська підписали договір по «ковідному пакету» і включені в перелік закладів, які можуть госпіталізувати хворих. Таким чином, допомогу таким пацієнтам вже можуть надавати 17 лікарень області, - повідомив Петро Гармаш.

Це дає змогу збільшити ліжковий фонд і можливість лікувальним установам закупити медпрепарати, здійснювати 300% доплату медичним працівникам, залученим до лікування хворих на COVID-19.

Петро Гармаш також повідомив, що згідно з постановою Кабміну для Чернігівської області передбачено додатково виділити майже 19 млн гривень на ПЛР-лабораторії та 60 млн гривень на кисень.

- Кошти спрямують на закупівлю кисневих станцій, концентраторів та облаштування систем подачі кисню. Також за рахунок цього буде профінансовано відкриття додаткових ПЛР – лабораторій у міських лікарнях Ніжина та Прилук, Корюківській ЦРЛ, у Чернігівській лікарні № 3 та обласній лікарні, що суттєво збільшить обсяг тестувань і стане більш зручним для пацієнтів, - зауважив посадовець.

Схожі матеріали (за тегом)