|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:51 | 08.13.2022

Любеч «вибив» собі лаборанта

Жителям Любецької ОТГ більше треба буде їздити за 35 кілометрів до Ріпок, щоб здати аналізи. Адже з жовтня у Любецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини двічі на тиждень, у вівторок та четвер, працюватиме свій лаборант.

1alabaНині у Любечі працює амбулаторія загальної практики сімейної медицини і є 10 ліжок денного перебування хворих. Працюють четверо сімейних лікарів та молодший медичний персонал. Є стоматологічний кабінет, де надають допомогу двоє лікарів, та рентген-кабінет. Але кабінет лабораторних аналізів, основним завданням якого було проведення лабораторних діагностичних досліджень, необхідних для встановлення діагнозу пацієнта, диференціальної діагностики та контролю за лікувальним процесом, керівництво Ріпкинської ЦРЛ закрило, а лаборанта скоротили. І тривалий час для того, аби здати аналізи, а наступного дня забрати їх, жителям Любеча та ближніх сіл треба було їхати до Ріпок. Це доставляло чимало незручностей. Саме тому в Любецькій громаді вирішили, що лаборанта треба повернути в громаду. Перемовини між селищним головою Любецької ОТГ Сергієм Пінчуком та головним лікарем Ріпкинської ЦРЛ Петром Моспанком були тривалими та важкими. Та все ж таки керівництво лікарні пішло назустріч.

«Для адміністрації громади першочерговим завданням є забезпечення всіх мешканців якісною і доступною медициною. Адже здоров'я мешканців громади для нас – понад усе, – говорить голова Любецької ОТГ Сергій Пінчук. – У Любечі до 2013 року працювала своя Любецька центральна районна лікарня. Та після реорганізації колись одну з найпотужніших лікарень району на шість відділень, яка займала триповерховий цегляний корпус, скоротили до маленького філіалу Ріпкинської центральної районної лікарні – паліативного відділення. І навіть його уже в 2015 році намагалися закрити. Тоді це мотивували великими витратами на опалення. Та люди цього не допустили. Після створення громади восени 2017 року ми провели комплексну модернізацію системи опалення лікарні та встановили твердопаливний котел, щоб значно скоротити витрати на опалення й тим самим врятувати лікарню. Та вже в 2018 році відділення на 15 ліжок все ж таки перенесли у Ріпкинську центральну районну лікарню. Мешканці селища, депутати і я особисто одностайно виступили проти закриття лікарні, але до нашої думки ніхто не дослухався. Закриття паліативного відділення в Любечі призвело до того, що люди похилого віку та соціально незабезпечені жителі залишилися майже без доступної медичної допомоги. Адже найближчий стаціонар розташований за 35 км в Ріпках та 50 км в Чернігові, і доїхати туди в переповненому маршрутному автобусі старі люди вже не зможуть. У нас була і своя лабораторія, її також закрили. Тому ми тривалий час вели перемовини з головним лікарем Ріпкинської районної лікарні, щоб вони дали можливість громаді закупляти в них послугу лаборанта, який двічі на тиждень приїздитиме і братиме аналізи. Адже людям це потрібно тут, на місці, а не за 35 кілометрів. І я радий тому, що у нас все вийшло. 15 вересня сесією селищної ради було прийнято рішення про виділення коштів для забезпечення функціонування лабораторії. Громада взяла на себе оплату послуги лаборанта, який приїздитиме по вівторках та четвергах».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото громади

Схожі матеріали (за тегом)