|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:58 | 01.17.2022

Школяр з Корюківки помер від ковіду

Від смертельного ковіду пішов з життя школяр-дев'ятикласник з Корюківки.

1kovidsmertСповістив про цю трагедію в місті Корюківка 18 жовтня голова міської ради Ратан Ахмедов. Він зазначив, що в місті стає більше ковідних хворих. Зокрема, йде ріст важких випадків, а такі хворі не можуть обійтися без кисню. За словами мера Корюківки, тут це перша дитяча смерть від короновірусної хвороби. Хлопчик інфікувався в місті від дорослих. І це сталось тому, що в містечку немає колективного імунітету, ніхто не дотримується режиму, коли кругом потрібно зараз перебувати в масках. Тому корюківський міський голова ще раз закликав місцевих мешканців пройти вакцинацію. І турбуватись за свою долю та долю своїх дітей, і не ризикувати. А ще довіряти медицині. Юний чернігівець навчався в 9 класі. До обласного дитячого медичного закладу його завезли в суботу вже з ускладненнями. Врятувати життя хлопчику медикам не вдалося.


За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення). З них: першою дозою — 207 899 (25,5% від загальної кількості населення); двома дозами — 169 117 (20,8%).
Загалом кількість вакцинованих від COVID-19 осіб за минулий тиждень збільшилася на 2,3 відсоткові пункти  (+ 18 049 людей), зокрема: щеплених першою дозою — на 1,3 в.п. (+ 9724); щеплених двома дозами — на 1 в.п. (+ 8325).
Вакцинація – єдиний засіб не допустити погіршення епідемічної ситуації. За даними МОЗ, для вироблення колективного імунітету від коронавірусу необхідно вийти на рівень 75-80% вакцинованих від загальної кількості населення. Тож вакцинуйтеся! Це убезпечить вас від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19. Записуйтеся на щеплення, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також – людей поруч.
Лікарі нагадують, що в Україні 97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини.
Лише за минулий тиждень у країні виявили понад 105 тис. нових випадків захворювання, що на 11% більше, ніж тижнем раніше. Наразі 57% ліжок, призначених для лікування хворих на коронавірусну хворобу, зайняті. За минулий тиждень COVID-19 забрав життя 2 300 українців, що на 22% більше, ніж тижнем раніше.
Варто зазначити, що 8 із 10 людей, які померли від COVID-19 в Україні за весь період пандемії, були люди у віці старше 60 років. Рівень вакцинації цієї категорії населення залишається низьким. Саме літнім особам та людям з хронічними захворюваннями варто  вакцинуватись якнайшвидше, адже вони мають високий ризик померти внаслідок ускладнень COVID-19.

Схожі матеріали (за тегом)