|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:19 | 01.17.2022

Відкрито центр електромонтажних технологій

Тепер є нові перспективи для інноваційного розвитку Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. 4 жовтня тут відкрили сучасний навчально-практичний центр електромонтажних технологій та відновлювальної енергетики.

elektroГоловне завдання центру – готувати фахівців електротехнічного напрямку. Центр укомплектований устаткуванням останнього покоління. Тут є і мікросхеми, і вимірювальні прилади, і потужні комп’ютери, і фотопанелі, а аткож нове програмне забезпечення. Макети, з якими працюватимуть студенти, імітують схеми електричного живлення квартири, промислового цеху тощо. Модель нового центру взяли з досвіду німецьких колег з міста Меммінген. На відкриття центру приїхала делегація з Німеччини на чолі з директоркою професійного училища Йогана Бірверта Сандрою Концельманн.
Наш заклад успішно співпрацює з місцевими роботодавцями. За словами керівника училища, вже укладено договори з 19-ма підприємствами Чернігова. Сучасний центр займатиметься підготовкою фахівців, конкурентних на ринку праці. В Україні цінуються спеціалісти у галузі електротехніки. Сьогодні необхідно повертати престиж робітничих спеціальностей і робити це варто ще з дитячого віку. Сучасна українська школа на це орієнтована.
Реконструкція центру відбувалася шляхом співфінансування з державного та міського бюджетів, коштом навчального закладу та за фінансової підтримки німецьких колег. Загальна вартість робіт та обладнання становить понад два мільйони 600 тисяч гривень. Наразі у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту навчається 503 студента.

Схожі матеріали (за тегом)