|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:52 | 04.01.2023

Чауса цікавить охорона кордону

У зоні відповідальності 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого — майже 460 кілометрів державного кордону у межах Чернігівської області.

chauskordІз них 225 — межа між Україною і державою-агресором. Як здійснюється охорона цього непростого кордону — обговорили голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус та начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний.

— Важливе на сьогодні питання — інженерно-технічне облаштування державного кордону, — підкреслив голова ОДА. — Також на нашому кордоні багато ділянок, які потребують окремих інженерних рішень, через болотисту місцевість. А це потребує окремого варіанту облаштування кордону та спецспоруд.
У ході робочого візиту В’ячеслав Чаус також оглянув спеціальну техніку, яку військові продемонструють на святкових заходах до Дня Незалежності у центрі Чернігова.

Довідково. Підрозділи 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого у межах Чернігівської області охороняють 225,09 км державного кордону з Російською Федерацією та 232,609 км з Республікою Білорусь. Загальна протяжність ділянки — 457,699 км, з яких суходолом — 205,034 та річкою — 252,665.
Безпосередню охорону державного кордону здійснюють 6 відділів прикордонної служби: «Грем’яч», «Семенівка», «Гірськ», «Деревини», «Добрянка», «Дніпровське».
Прикордонний контроль і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів і вантажів, відповідно до чинного законодавства та міжнародних угод, здійснюється у 14 пунктах пропуску (5 автомобільних – «Грем’яч», «Миколаївка», «Сеньківка», «Нові Яриловичі», «Славутич», 5 залізничних (з них 3 пасажирські – «Хоробичі», «Горностаївка», «Неданчичі» та 2 вантажні – «Щорс» та «Чернігів»), 4 місцевих (з них 3 автомобільні – «Деревини», «Ільмівка», «Добрянка» та 1 річковий – «Кам’янка»). Загалом 9 міжнародних пунктів, 1 міждержавний, 4 місцевих.

Схожі матеріали (за тегом)