|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:28 | 07.28.2021

Ой на Івана та й Купала…

6 липня в Чернігові гучно відзначили свято Івана Купала. Чернігівці та гості міста могли насолодитися найкращими обрядовими купальськими піснями, живою музикою, автентикою і атмосферою літнього свята.

kupalaІвана Купала – одне з давніх свят, яке оповите містичним значенням. Традиційно на це свято палять вогні, стрибають через них, дівчата плетуть вінки та пускають їх по воді, водять хороводи та шукають «цвіт папороті».

Цього року святкування Івана Купала в Чернігові проходило в дві дії. Розпочалося воно на Алеї Героїв, де на малій літній сцені відбулася двогодинна тематична стилізована концертна програма під назвою «Ясне-красне Купайло» за участю колективів КП «Міський палац культури імені В'ячеслава Радченка», народного аматорського фольклорного ансамблю «Сіверяни» та народного фольклорного гурту «Калита». А після її завершення люди не розійшлись по домівках, а пішли прямісінько до Міського парку культури та відпочинку, щоб насолодитися обрядовим дійством із піснями, танцями та вогнищем, яке вже традиційно підготував Чернігівський відділ Союзу українок.

Цього вечора в міськсаду яблуку ніде було впасти. На запалювання святкового вогнища прийшли подивитися понад тисячу люду.

«Ми живемо на іншому кінці міста, але кожного року приходимо сюди на Івана Купала, – розповідає чернігівка Ірина Приймак. – Я дуже люблю це свято з його традиціями. До того ж так довго сиділи всі на карантині, тому такі гуляння – як ковток свіжого повітря. Організатори молодці, все чудово і весело».

Святкова програма завершилася опівночі, але після цього люди ще довго співали, танцювали, а найзавзятіші ще й через вогнище стрибали.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)