|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:46 | 10.29.2021

Засідання Уряду у Чернігові

У середу в Чернігові відбулося перше в цьому році виїзне засідання Уряду. Окрім поточних питань порядку денного, за ініціативою голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко, урядовці розглянули ряд проблемних питань розвитку Чернігівщини.

Анна Коваленко представила перед Кабінетом Міністрів Стратегію розвитку Чернігівщини, а також план дій щодо її реалізації. Також голова ОДА ініціювала перегляд формули розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку, аби ліквідувати непропорційно низьке фінансування з ДФРР проєктів Чернігівської області.
- Серед регіонів України наша область має один з найнижчих річних обсягів фінансування за рахунок ДФРР. Зокрема, у цьому році, Чернігівщина отримає лише за критерієм «80 відсотків», який вираховується відповідно до чисельності населення у регіоні – 84,7 млн грн. І це в 1,5-2 рази менше в порівнянні з подібними за чисельністю областями, адже за критерієм «20 відсотків», який враховує розподіл валового регіонального продукту на одну особу, область коштів від фонду не отримує. Нинішня формула розподілу коштів ДФРР це не враховує, – повідомила Анна Коваленко.

1uryad2
У зв’язку з цим, голова облдержадміністрації Анна Коваленко звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням надати протокольне доручення Мінрегіону спільно з Комітетом ВРУ з питань бюджету в рамках підготовки  до розгляду Верховною Радою України законопроєкту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку» (реєстраційний № 4200) опрацювати доповнення критеріїв розподілу коштів ДФРР показником, що стосується щільності населення.
Чернігівська область є однією з найбільших в Україні за територією та має вдвічі меншу за середню в Україні щільність населення (31 на квадратний кілометр в області, 69 – в Україні), що впливає на статистичний розподіл валового регіонального продукту та унеможливлює отримання коштів від ДФРР за відповідним показником.  
20 відсотків коштів - з урахуванням рівня соціально-економічного розвитку регіонів відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу (для регіонів, у яких цей показник менше 75 відсотків середнього показника по Україні).
Крім того, Анна Коваленко запропонувала Уряду запровадити підвищений коефіцієнт 1,3 для фінансування медичних та освітніх закладів поліського регіону. Враховуючи низьку щільність населення на Чернігівщині, стандартна формула фінансування не дозволяє задовольняти потреби шкіл та лікарень області.
«Низька щільність населення області зумовлює вищу вартість надання соціальних послуг населенню, та необхідність утримання більшої мережі закладів. Якщо під час розрахунку обсягів міжбюджетних трансфертів з державного бюджету та тарифів на медичні послуги для поліських територій буде додатково застосовуватися коефіцієнт 1,3, на кшталт гірських районів України, це значно поліпшить ситуацію на Поліссі», – повідомила Анна Коваленко.

Починаючи з 2017 року освітня державна субвенція місцевим бюджетам надається лише на заробітну плату педагогічним працівникам. Також цьогоріч на 33,5% зменшився обсяг державної субвенції на підтримку закладів та заходів у системі охорони здоров’я, що не укладали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Водночас підвищення мінімальної заробітної плати у 2021 році призвело до зростання річного фонду заробітної плати в середньому на 25,5%. У 1998 році була затверджена Постанова КМУ «Про визначення поліських територій України», що визначає північно-західний регіон України територією зі специфічними грунтово-кліматичними умовами. Водночас згідно з постановою КМУ від 11 серпня 1995 р. тарифні ставки і посадові оклади працівників, що проживають в гірських населених пунктах підвищуються на 25 відсотків.
Голова Чернігівської обласної держадміністрації акцентувала урядовців на необхідності підтримати масштабну реконструкцію єдиного збереженого в Україні цілісного парково-палацового комплексу «Качанівка». Проєкт вартістю 126 млн грн поданий на конкурсний відбір програми «Велика реставрація».
"Качанівка" – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. Качанівський парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва  кінця ХVІІІ – початку ХХ століть  площею майже 589 га. Щороку  подивитися на цю перлину архітектури приїжджає понад 30 тисяч туристів,  як з регіонів України, так і з-за кордону. Наразі Палац перебуває в аварійному стані. Необхідно реставрувати та  привести до належного стану  сам Палац  і його об'єкти: альтанку Глінки, Георгіївську церкву, Водогінну вежу, а також  провести  благоустрій території.
За підсумками розгляду пропозицій голови Чернігівської ОДА прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення підготувати протокольні рішення.
Підбиваючи підсумки виїзного засідання Кабінету Міністрів 12 травня, він наголосив, що практика регіональних візитів з ухваленням урядових рішень щодо того чи іншого регіону буде продовжена.
Очільник Уряду зазначив, що регіональний візит на Чернігівщину був насиченим та продуктивним: урядова команда ознайомилася з роботою декількох медичних закладів, відвідала «Чернігівський автозавод». Також Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень щодо передачі майна у комунальну власність громад регіону.
«За підсумками реформи децентралізації проходить планомірна передача коштів, повноважень, ресурсів, майна, землі місцевим громадам. Вони стають більш незалежними та спроможними», — зазначив Денис Шмигаль та додав, що в межах Чернігівського регіону ще залишається частина неспроможних громад, проблематика яких буде вирішуватись у співпраці всіх гілок влади.
Прем’єр-міністр підкреслив, що в рамках ініціативи Президента Володимира Зеленського на Чернігівщині було відремонтовано та майже повністю наповнене обладнанням нове приймальне відділення в обласній лікарні, яке найближчим часом зможе приймати пацієнтів за новими стандартами надання медичної допомоги.
Денис Шмигаль під час прес-конференції також повідомив, що Уряд підтримує ініціативу щодо проведення у вихідні вакцинації українських громадян, які записалися на щеплення за допомогою застосунку Дія. Очільник Уряду зазначив, що після опрацювання питання Міністерством охорони здоров’я всі охочі матимуть змогу отримати вакцину в кабінетах щеплень у порядку живої черги у вихідні — у будні ж буде продовжена вакцинальна кампанія згідно з загальнонаціональним планом.
«У суботу та неділю є незадіяні потужності в кабінетах щеплень. Ми бачимо графік, що в будні спостерігається високий рівень вакцинації, проте у суботу та неділю є просідання за кількістю вакцинованих, тому можемо відкривати для всіх охочих такі можливості вакцинації. Запрошую до вакцинування, адже це один зі шляхів, який дасть для України та кожної окремої області можливість швидше виходити з карантинних обмежень», — повідомив Глава Уряду та додав, що Україна законтрактувала достатню кількість безпечних вакцин для щеплення всіх охочих цього року.
Наприкінці прес-конференції, відповідаючи на запитання, Денис Шмигаль повідомив, що Уряд продовжує стратегію щодо нарахування пенсій у безготівковій формі, проте там, де немає банківської інфраструктури, пенсіонери продовжуватимуть отримувати гроші за допомогою Укрпошти.  
«Етапність наступна: великі міста, міста з населенням понад 100 тисяч, у тих населених пунктах, де щільність населення не дозволяє мати банківське відділення або банкомат, — там пенсія буде надсилатися за допомогою Укрпошти. Ми надаємо пенсіонерам право користуватися карткою там, де це зручно. Там, де немає банкоматів, пенсію будуть отримувати живими грошима», — наголосив Прем’єр-міністр.

Схожі матеріали (за тегом)