|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:24 | 10.21.2021

Амбулаторія, як лікарня

У житті Іванівської громади відбулася справді знаменна подія – відкриття новенької медичної амбулаторії, збудованої на умовах співфінансування держави та громади.

 

1ambulivan

Іванівська сільська лікарська амбулаторія розрахована до 80 відвідувань за зміну. Тут працюватимуть 2 сімейні лікарі, які обслуговуватимуть жителів 14 населених пунктів. Усі послуги з первинної медичної допомоги є гарантовано безкоштовними для жителів та оплачуються з державного бюджету.

 1medpers

На відкриття важливого для громад об’єкту завітала навіть очільниця Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

1annakov 1olenashvidka 1mariagum

«В амбулаторії створили умови, комфортні як для медпрацівників, так і для пацієнтів. Є кабінети сімейних лікарів, палата денного стаціонару, маніпуляційна кімната, кабінет щеплень, – зазначила вона. – Сподіваюсь, що в новій амбулаторії місцеві жителі відчуватимуть постійну турботу про їхнє здоров’я».

1ambul2

Сільську амбулаторію збудували на місці діючої амбулаторія сімейної медицини та загальної практики в Іванівці. Її завідувачка Марія Гуменюк працює тут 42 роки. Каже, в медичному закладі не вистачало місця, щеплення робили у кабінеті педіатра. Зараз тут місця вдосталь.

Амбулаторія має два автомобілі. Її устаткували комп’ютерною технікою і сучасним медичним обладнанням. Зокрема, електрокардіографічним апаратом, кисневими концентраторами, аналізаторами крові та сечі, глюкометрами тощо.

1ambulavto

За словами голови Іванівської сільської ради Олени Швидкої, Іванівська громада вже уклала договір із майбутньою сімейною лікаркою Аліною Шакун, яка нині проходить навчання в інтернатурі коштом місцевого бюджету. За угодою через рік навчання вона приїде в Іванівку, щоб відпрацювати три роки в амбулаторії.

«Згідно з умовами угоди, майбутній сімейний лікар вже через рік навчання приїде в Іванівку, щоб відпрацювати три роки в амбулаторії. Але треба створити такі умови, щоб лікарі та інші фахівці приїжджали до нас не на три роки, а набагато більше», – зазначила очільниця громади.

Відкриття амбулаторії співпадає з інтересами усієї Іванівської громади. У цьому впевнений депутат Чернігівської обласної ради Григорій Ткаченко.

1grygtkach

«Я дякую усім тим, хто започатковував ідею зі створення цього медичного закладу та бажаю злагоди багатотисячній громаді у цей непростий для всієї країни час», – зазначив він.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Сергія Кордика

Схожі матеріали (за тегом)