|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:28 | 03.31.2023

Верховний Суд наказав комбінату жити!

Верховний Суд України поставив остаточну крапку у справі Козелецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Феміда скасувала недолуге і, як виявилось, незаконне рішення сесії Козелецької селищної ради про ліквідацію навчального закладу, яке у 2019 році прийняли депутати.

Верховний Суд України визнав рішення Козелецької селищної ради від 25 вересня 2019 року про ліквідацію місцевого МНВК незаконним і наказав поновити його реєстрацію.

 

Нагадаємо, тоді «За» ліквідацію наймолодшого навчально-курсового комбінату області з унікальною технічною базою проголосувало 17 депутатів, включно з головою селищної ради Оленою Дмитренко. «Проти» – 1, «утримались» – 1, «не голосували» – 1, «не з’явились на сесію» – 7.

1rezty

Результати поіменного голосування за ліквідацію комбінату

 

З першого вересня комбінат фактично не працював, оскільки відділ освіти банально не надав навчальних годин. Це і стало формальною підставою для ліквідації навчального закладу.

Рішення сесії директор начального закладу Дмитро Сакір та голова профспілки Лариса Пузирна оцінили як незаконне і оскаржили його в суді. Колектив підозрює, що на капітальне приміщення, яке розташоване в центрі Козельця, хтось банально поклав око. Паралельно з судовою тяганиною колектив МНВК робив все, щоб зберегти унікальну матеріально-технічну базу закладу, без якої він уже ніколи не зміг би нормально функціонувати.

1asakira

Дмитро Сакір та Лариса Пузирна розгрібають стоси паперів

 

Отож, перша ухвала Чернігівського окружного адміністративного суду визнала рішення сесії незаконним. 24-го грудня 2019-го року суд виносить негативне рішення, яке представники трудового колективу успішно оскаржують у Києві. Так, 9-го червня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд визнає рішення Козелецької селищної ради протиправним і скасовує його. У свою чергу ОТГ подає касацію до Верховного Суду України. І ось, нарешті, епопея увінчалась перемогою педагогів.

Після затяжної судової тяганини колектив комбінату дякує всім, хто їх підтримував.

«Багато виробничників публічно зверталися з листами підтримки. Особливо хочемо подякувати за підтримку Герою України, керівнику ТОВ «Земля і воля» Леоніду Яковишину. Леонід Григорович – людина, яка має системне і глибинне бачення профтехосвіти. Кому, як не йому – виробничнику та багаторічному керівнику Бобровицького технікуму,– знайомі наші проблеми?» – резюмував директор МНВК Дмитро Сакір.

Нинішній голова Козелецької селищної ради Валентин Бригинець так прокоментував ситуацію з міжшкільним навчально-виробничим комбінатом: «Як тільки рішення суду набере законної сили, ми готові відновити діяльність комбінату. Переконаний, що це не стане для громади проблемою. Сьогодні багато сільської молоді потребує професійно-технічної освіти, для багатьох із них це – старт у житті».

Голова Козелецької селищної ради також додав, що він збирається ліквідувати комунальне підприємство «Муніципальна варта», яке складається із шести чоловік. Щороку його утримання обходилося бюджету в 1,1 мільйона гривень – тобто удвічі більше, ніж ліквідований депутатами навчально-виробничий комбінат.

До слова, у 2019 році Козелецька селищна рада виділила 2 мільйони гривень на премії працівникам адміністративного апарату. З часу утворення Козелецької ОТГ рішенням сесії селищної ради ліквідовано сім навчальних закладів! Починаючи з 1992-го року, Козелецький міжшкільний навчально-виробничий комбінат підготував понад 7 тисяч спеціалістів – це більше, ніж кількість дорослого населення в Козельці.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)