|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:31 | 03.31.2023

Книги Леоніда Яковишина – українським бійцям!

Нещодавно 1540 книжок і майже 700 періодичних видань для воїнів Збройних Сил України доставлено в зону ООС – у прифронтову Карлівку, що за 20 кілометрів від окупованого Донецька.

Значний резонанс в Україні та за кордоном викликають дві чудові книжки публіцистики «З нестихаючим сердечним щемом» Героя України, видатного аграрія, генерального директора ТОВ «Земля і воля» Леоніда Григоровича Яковишина, які вже представлені в багатьох регіонах нашої держави, в Америці та Європі, а в Білорусі відзначені почесною нагородою Спілки письменників – імені класика білоруської літератури Максима Богдановича. 

Правда Яковишина вистраждана зболеною душею й написана закипілою в серці кров’ю. Це відчувається буквально в кожному рядку його проникливих книжок, в яких тісно переплетені і досвід господарника, й принципові життєві переконання, високий інтелект та знання з багатьох сфер буття, аналітичний розум філософа, здатного за дрібними, непоказними деталями побачити явище, виокремити найсуттєвіше, зробити глибокі, оригінальні висновки та взагалі спрогнозувати ситуацію. І ці дивовижні прогнози, влучні, далекоглядні, навіть пророчі передбачення від Леоніда Яковишина неодноразово справджувалися.

Це – дійсно нове слово в нашій сучасній українській публіцистиці! І саме на таких книжках – дуже чесних, мудрих та небайдужих, написаних шляхетною Людиною, Професіоналом і Патріотом, – потрібно зараз виховувати молодь. Ці книги необхідно вивчати в університетах, обговорювати широким загалом, презентувати по всій нашій державі та за кордоном.

Очолена головним редактором Видавничого дому журналу «Пам’ятки України», заслуженим журналістом України Анатолієм Сєриковим, група волонтерів вчасно прибула з цінним вантажем до наших українських бійців і передала їм книги та періодику в Авдіївці, Покровську, Карлівці… 

1avdiivka

Взагалі, апофеозом нашої акції, оперативної та непростої поїздки в зону ООС стало освячення церкви святої Анни у Карлівці митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном (Яременком, ПЦУ) і передача літератури для Духовного міжконфесійного центру Анатолієм Сєриковим.

1atserkva2

Освячення церкви святої Анни у Карлівці

Волонтери послідовно роблять свою справу. Одна з нових – будівництво для українських фронтовиків дерев’яної церкви святої Анни та Духовного центру при ній. 

До нас звернувся капелан – отець Олександр Агарков: «15 грудня – завершення будівництва церкви святої Анни, а 17 грудня в планах –   освячення духовного осередку для наших воїнів. Цей архітектурно-мистецький об’єкт є частиною легендарного волонтерського стоматологічного комплексу «Тризуб-Дентал», який уже п’ять років опікується стоматологічним здоров’ям наших захисників. У цьому Духовному міжконфесійному центрі при церкві розташуються бібліотека, змінні мистецькі виставки... Прохання підтримати пальним. Ще просимо про збір літератури з історії України, художня теж потрібна, про українське мистецтво тощо – для бібліотеки осередку. Нехай чинуші гризуть один одного, а нам потрібно боронити і розвивати Україну. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!».

Співробітники «Літературної України» спільно з колегами із журналів «Пам’ятки України» і «Визвольна боротьба» розпочали збір української літератури. Наш редакційний офіс на вулиці Омеляновича-Павленка біля площі Слави у Києві став на кілька днів пунктом збору затребуваної допомоги.

1avdiivka2

Відправку вантажу в Карлівку запланували на 14 грудня. Через соціальні мережі й телефоном закликали долучитися до акції відомих письменників, діячів науки і культури, журналістів, знайомих волонтерів.

Ми були приємно здивовані миттєвим відгуком про допомогу активістів Фундації Героя України, Академіка Петра Тронька, зокрема Музею фундації в селі Веприк Бобровицького району (Наталія Кулик, Валентин Кондратюк), співробітників Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» (Сергій Сай-Бондар, Михайло Сорока, Таїсія Шаповаленко), Видавничого дому журналу «Пам’ятки України» (Анатолій Сєриков, Юрій Пушненко, Ольга Лисенко), Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Старак-Повякель), львівської редакції журналу «Визвольна боротьба» (Роман Гунда, Наталія Гумницька, Василь Гуменюк), письменника із Чернігівщини Григорія Войтка.

Найвідчутнішою стала фінансова допомога і передача значної кількості літератури Героями України – першим головою Національного банку України Володимиром Матвієнком та генеральним директором агрофірми «Земля і воля» Леонідом Яковишиним.

 

Сергій КУЛІДА, головний редактор газети «Літературна Україна»

Фото Ірини Глухової-Поліщук

Схожі матеріали (за тегом)