|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:44 | 02.23.2024

Носівка створює інклюзивно-ресурсний центр

У Носівській об’єднаній територіальній громаді вже найближчим часом має з’явитися сучасний інклюзивний ресурсний центр. Його зможуть відвідувати всі діти громади, незалежно від того, мають вони особливі потреби чи ні.

До початку нового навчального року в Носівській ОТГ планується відкрити інклюзивно-ресурсний центр. Заклад створюється з метою забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Тим паче, що необхідність у цьому центрі є, бо не один десяток дітей потребують періодичної реабілітації. Так, 11 дітей навчається в інклюзивних класах, а є дітки і в інклюзивних групах у садочках.

Створення інклюзивного освітнього центру в Носівській ОТГ відбувається за умови співфінансування, тобто громада платить 10% від необхідної суми, інше дає держава субвенцією. Наразі вже закінчили ремонт в одній із трьох запланованих інклюзивних кімнат майбутнього центру на базі Носівської гімназії.

«Всього буде облаштовано три кабінети і окрема зона для батьків, – розповідає начальниця відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Носівської міської ради Наталія Тонконог. – Наразі ми зробили повноцінний ремонт із заміною вікон і підлоги лише в одній кімнаті. Брали за основу інклюзивно-ресурсний центр у Чернігові, який нещодавно відкрився. Всього на ремонт цієї однієї кімнати з міського бюджету виділили майже 150 тисяч гривень. А обладнання і меблі будуть закуповуватися за рахунок державної субвенції, яка складає 216 тисяч 667 гривень. Та заминка в тому, що вона йде частково: кожного місяця потроху. У червні ми отримали 73 тисячі і вже почали освоювати ці кошти. Останній транш субвенції має надійти аж у вересні. Після закінчення ремонту всіх кімнат на конкурсній основі буде обраний директор інклюзивного ресурсного центру, а також спеціалісти, як-от логопед та дефектолог».

За словами головної освітянки Носівщини, відвідувати центр зможуть усі діти громади.

«Центр відвідуватимуть всі діти громади, які мають особливі потреби, а також всі бажаючі діти, незалежно від того мають вони інклюзивну освіту чи ні, – говорить пані Наталія. – На місці будуть працювати кваліфіковані працівники, які будуть забезпечувати підтримку кожній дитині, якщо буде така необхідність».

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)