|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:12 | 06.23.2024

Торгували квартирами померлих самотніх

Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили в обласному центрі групу махінаторів, які реалізували схему шахрайського заволодіння квартирами покійних. Збитки громади м. Чернігова від дій шахраїв склали майже один мільйон гривень.

5676756735466546464В процесі розслідування кримінального провадження поліцейські встановили, що 50-річний чернігівець отримав відомості про смерть двох літніх чернігівок та про те, що обидві покійні були самотніми. Оскільки жінки володіли квартирами у Чернігові, за відсутності співвласників та спадкоємців, їхнє житло мало перейти, згідно з нормами Цивільного кодексу України, у власність територіальної громади міста. За даними слідства, фігурант реалізував схему заволодіння житлом обох покійних та в подальшому перепродав його задля власного збагачення.
Реалізуючи злочинний задум, чоловік залучив спільників від яких отримав фіктивні договори купівлі-продажу квартир з підробленими підписами померлих власниць житла та посадових осіб, які нібито завірили достовірність документів. Надалі, використовуючи ці фальшивки як справжні документи, що посвідчують його право одноосібної власності на квартири, зловмисник вчинив низку дій з реєстрації цього права в офіційних реєстраційних органах.
Слідство встановило, що після шахрайського заволодіння житлом померлих чернігівок та надання своїм діям видимості законних, а саме державної реєстрації права власності на житло, виготовлення технічних паспортів обох об’єктів та довідок, що свідчили про одноосібну власність, зловмисники підшукали покупців на квартири та швидко здійснили їх продаж.
За даними слідства, внаслідок злочинних дій фігурантів територіальна громада м. Чернігова сумарно зазнала збитків майже на мільйон гривень.
Слідчий Головного управління Нацполіції в Чернігівській області за погодженням з прокурором Чернігівської обласної прокуратури оголосив організатору шахрайської схеми про підозру у: шахрайстві, тобто придбанні права на чуже майно шляхом обману, вчиненому повторно у великих розмірах (ч. 3 статті 190 Кримінального кодексу України у редакції від 01.01.2020 р.); використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 статті 358 Кримінального кодексу України). Нині поліція перевіряє фігурантів на причетність до скоєння аналогічних злочинів в області. Досудове розслідування триває.

Схожі матеріали (за тегом)