|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:42 | 04.21.2024

Ексочільник ВЛК "заробив" мільйон доларів

СБУ ліквідувала у Чернігові схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. В рамках цієї операції правоохоронці затримали ексочільника ВЛК Чернігівщини й вилучили у нього майже один мільйон доларів.

Як повідомляє СБУ у своєму Telegram-каналі, за ці гроші експосадовець обіцяв військовозобов’язаним зняття з військового обліку на підставі фіктивних довідок щодо непридатності до служби за станом здоров’я. Надалі ухилянти використовували ці документи для незаконного виїзду за межі України. У цій схемі затриманий діяв спільно з декількома чинними посадовцями обласних ВЛК та медичних установ. Співробітники СБУ затримали чоловіка у власному помешканні після одержання ним нового хабаря. Під час обшуків у затриманого виявили окрім майже одного мільйона доларів США, ще й понад 22 тисячі євро. Також вилучили документацію на декілька квартир і земельних ділянок, на які СБУ вже ініціювала накладення арешту.

photo 2024 02 22 14 07 14

Затриманому повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Затриманий перебуває під вартою без права внесення застави.
За даними слідства, посадовець був залучений як пособник до реалізації злочинного плану, спільно з невстановленими ще на даний час службовими особами ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП, які уповноважені вирішувати питання щодо визначення ступеня придатності до військової служби військовозобов’язаних осіб.
За інформацією Спецпрокуратури у сфері оборони Центрального регіону, колишній голова ВЛК одержав хабар у розмірі п'ять тисяч доларів від військовозобов’язаного за визнання останнього непридатним до військової служби за станом здоров’я, з виключенням з військового обліку з метою його подальшого виїзду за межі країни. Наразі встановлюються посадові особи ВЛК Чернігівського обласного ТЦК та СП, які причетні до скоєння зазначених кримінальних правопорушень.
Триває розслідування для встановлення обставин злочину та притягнення до відповідальності всіх людей, причетних до корупційної схеми. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років з конфіскацією майна.
Як повідомляє джерело Суспільного в правоохоронних органах, затриманим є Ігор Кодовбецький, який був головою обласної ВЛК на Чернігівщині. Також про нього відомо, що у 2021 році тодішня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко призначала його до складу обласної призовної комісії як старшого лікаря обласної медичної комісії та начальника медичної служби Чернігівського обласного ТЦК та СП. Також джерела повідомляють, що виявлені у нього кошти є "результатом його багаторічної роботи на посаді".

Схожі матеріали (за тегом)