|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:39 | 04.21.2024

Наше телерадіомовлення стало потужнішим

Нині сигнал українського телерадіомовлення охоплює всю територію Чернігівщини. Державна цифрова телемережа (мультиплекс) МХ-7 покрила «білі плями» на території області, де раніше було важко чи неможливо спіймати сигнал українського наземного ТБ.

Мережа забезпечує додатковий безоплатний пакет каналів цифрового телебачення. Для прийому потрібен власне телевізор, тюнер DVB-T2 та телеантена (кімнатна чи вулична).
3243454564565345Детально про мультиплекс розповіли заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Валерій Сорокін та представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в області Ірина Сенченко на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Формальний старт створенню телемережі дала своїм рішенням у 2019 році Національна рада. Фактична розбудова мультиплексу здійснювалася вже після повномасштабного вторгнення. Тестове мовлення мережі розпочалося з наявних в області передавальних станції.
У 2023 році Чернігівська філія Концерну РРТ облаштувала з нуля та ввела в дію три нові телекомунікаційні об’єкти у прикордонних громадах. Важливо було забезпечити прийом українського сигналу саме там, де з ним завжди були труднощі. Суттєву допомогу у процесі надали ОВА, РВА, керівництво відповідних громад та центральні органи. Ще один передавач мережі розмістили на новій телевежі у центральній частині області. Зараз державна цифрова телемережа МХ-7 покриває всю територію Чернігівщини, включно з прикордонними районами. У тестовому режимі для перегляду нині доступні такі телеканали: «1+1», «Світло», «Сонце», «Армія ТБ», «Ми - Україна», «Перший», «Рада», «Суспільне Культура». Важливо пам’ятати: щоб сигнал додаткових програм з’явився у телеприймачі, необхідно запустити функцію автопошуку каналів у меню телевізора або тюнера.
Як зазначив Валерій Сорокін, щоб прийняти сигнал мережі стандарту DVB-T2, потрібен тюнер Т-2. Практично всі телевізори, які продаються зараз, вже мають його вбудованим. В іншому ж випадку, тюнер необхідно придбати окремо. Стосовно антени – рекомендується для початку спробувати ту, яка є в наявності. Найкраще ж підходять так звані метрові антени, які використовувались раніше для прийому аналогового телебачення.
Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення постійно проводяться моніторинги роботи телемережі МХ-7 на Чернігівщині.
Як зауважила Ірина Сенченко, йдуть позитивні відгуки. Моніторинг, який був здійснений у серпні-вересні минулого року засвідчив, що мережа дійсно справилась зі своїми завданнями. Виконати прикордонний моніторинг зараз дуже проблематично. Проте надалі плануються виїзди в бік кордону з Білоруссю і, якщо дозволить безпекова ситуація, в бік кордону із країною-агресоркою. Таким чином, упродовж півроку буде більш чітка картина щодо роботи МХ-7.
У листопаді 2023 року проводив свої заміри на Чернігівщині і Український державний центр радіочастот. За результатами у всіх контрольних точках відзначено нормальну роботу телемережі.
Завдяки мультиплексу MX-7 забезпечено доступ населення області до українського телебачення та радіо, надалі ж робота буде зосереджена на блокуванні ворожого мовлення на українській території, підкреслили спікери.

Схожі матеріали (за тегом)