|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:08 | 06.12.2024

На Чернігівщині під 70 тисяч переселенців

Нині в області понад 69 тисяч ВПО, з яких більше 27 тисяч – переселенці з інших областей. Для порівняння до початку повномасштабного вторгнення загальна кількість ВПО на Чернігівщині становила близько 7 тисяч.

112233090226373Детально про соціальний захист та підтримку внутрішньо переміщених осіб на Чернігівщині йшлося на брифінгу в медіацентрі ОВА. Як зазначив заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Дмитрій Козлов, нині є певна нестійка тенденція до зменшення кількості ВПО. Потроху люди повертаються до своїх колишніх місць проживання або ж виїздять за кордон.
Найактуальнішим для внутрішньо переміщених осіб залишається питання забезпечення тимчасовим житлом. Розпорядженням начальника ОВА у листопаді 2023 року було затверджено перелік місць тимчасового проживання Чернігівської області. До нього включено 9 таких місць, які мають 1428 ліжкомісць. Ще 511 – виділено у 8 гуртожитках освітніх закладів області. Зайнято ж у цих локаціях сукупно трохи більше 500 ліжкомісць. Крім того, наприкінці минулого року в Чернігові на вулиці Дрозда були відкриті тимчасові споруди як місця компактного поселення (загалом 112 квартир). Наразі прийнято рішення про виділення ордерів 101 сім’ї.
Важливим напрямом підтримки внутрішньо переміщених осіб є матеріальна допомога на проживання. За її призначенням з початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині звернулися понад 66 тисяч осіб, з них 3,5 тисячі – громадяни, житло яких було пошкоджене або зруйноване.
Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається особам, які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Перелік постійно оновлюється Мінреінтеграції; особам, житло яких було зруйноване або пошкоджене (непридатне до проживання) внаслідок військової агресії росії; дітям, які народилися у внутрішньо переміщених осіб.
Розмір допомоги становить для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, для інших – 2 тисячі гривень. Для її отримання уповноваженою особою сім’ї подається заява за встановленою формою на Управління соціального захисту населення через сільську, селищну раду або ЦНАП. Крім того, заяву можна подати через портал Дія.
Про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб у Чернігівському районі розповіла начальниця Управління соціального захисту населення Чернігівської РВА Олена Лутченко. За її словами, в районі зареєстровано понад 20 тисяч ВПО. Найбільше у Козелецькій, Березнянській, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській та Остерській громадах. Також на території Чернігівського району розташовано 8 модульних містечок, де проживає близько 400 осіб. Значну підтримку у відновленні житла та встановленні модульних будинків внутрішньо переміщеним особам надають міжнародні партнери. Завдяки їх допомозі 117 сімей вже отримали модульні будинки на своїх присадибних ділянках.

Схожі матеріали (за тегом)