|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:06 | 06.12.2024

На прикордонні з’являються модульні укриття

На прикордонні з’являються модульні укриття

У Семенівці в міському парку встановлено модульне укриття, яке може вмістити до 15 людей. Наразі громадою ведуться перемовини з донорами щодо встановлення ще трьох таких укриттів у центральній частині міста, де велике скупчення людей.

Подібні модульні укриття встановленні у багатьох прифронтових населених пунктах України. Семенівська громада є прикордонною, межує з країною-агресоркою, тож її населені пункти досить часто потерпають від обстрілів ворога з боку російського кордону. Сама ж Семенівка розташована за 10 кілометрів від кордону з росією. Тож подібне укриття досить актуальні для громади. Адже російська армія обстрілює наші міста і села щодня і в будь-який час доби. Окупанти завдають ударів вранці по будинках, у години, коли мешканці йдуть на роботу, їдуть у транспорті або перебувають на зупинках.

За словами голови Семенівської громади, подібне укриття, можливо, не врятує від прямого влучання, але від уламків убезпечить.

«Як ми бачимо з досвіду, “прилітає” куди завгодно, зокрема і в міський парк. Оскільки немає можливості завчасно попередити про початок артобстрілу, то завдання людей, які в цей час перебувають в місцях масового скупчення (дитячі та спортивні майданчики) оперативно знайти укриття. Бігти додому через пів міста – це помилка, яка може коштувати життя. Від прямого попадання можливо і не врятує, але від уламків точно убезпечить», – пише голова Семенівської громади Сергій Деденко. – Укриття було нам надано благодійним фондом “Соціальна допомога та підтримка”».

Це вже друге модульне укриття в громаді. Ще одне дещо раніше доставили для використання місцевим підрозділом Головного управління ДСНС України у Чернігівській області. Обидва укриття надала благодійна організація «Благодійний фонд «Соціальна допомога та підтримка» за матеріальної підтримки ТОВ «Авентус Україна».

Надані укриття повністю автономні, можуть бути підключені як до генератора, так і електромережі.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)