|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:54 | 07.13.2024

Викрили схему виїзду "ухилянтів"

У Чернігові затримали трьох місцевих жителів та громадянина Молдови, які організували канал переправлення військовозобов’язаних за кордон.

uxyliantsЯк повідомляє Чернігівська обласна прокуратура, за даними слідства, підозрювані надавали чоловікам фальсифіковані медичні довідки про непридатність їх до військової служби, що дозволяло перетинати державний кордон України. Як повідомляють в пресслужбі СБУ області, за додаткові кошти підозрювані обіцяли вирішити питання щодо безперешкодного та швидкого перетину кордону. Вартість таких “послуг” становила від п'яти до дев'яти тисяч доларів залежно від типу підроблених документів та терміновості “вирішення питання”. Співробітники СБУ затримали чоловіків під час передачі пакета документів для місцевого жителя призовного віку та одержання від нього 9 тисяч доларів США.
Під час обшуків в оселях затриманих правоохоронці вилучили готівку, транспортні засоби, мобільні термінали та комп’ютерну техніку з доказами діяльності, незаповнені бланки відповідних медичних установ, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних, чорнові записи тощо.
Усім чотирьом повідомили про підозру за частиною 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань), та частиною 3 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Кримінального кодексу України. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

 

Схожі матеріали (за тегом)