|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:35 | 10.03.2022

Більше, ніж таксі

Носівська ОТГ – єдина на Чернігівщині, яка стала учасником урядової програми «Соціальне таксі».

Це новенький спецтранспорт обладнаний підйомником та всім необхідним для безпечного перевезення людей у візках. Відтепер всі потребуючі мають право безкоштовно замовити автомобіль аби дістатися до лікарень, реабілітаційних центрів у межах області чи то вокзалу, якщо потрібний медичний заклад знаходиться поза межами Чернігівщини.

Screenshot 15

Коштує автомобіль майже мільйон двісті тисяч гривень. Носівська громада отримала його за спеціальною урядовою програмою.

«Програма почала розроблятися за ініціативи громадської організації «Сила матері», яка функціонує на території району, - розповідає начальник відділу соціального захисту Носівської міської ради Мирослава Оксимець. – Вимога була, щоб на території громади проживало не менше 25 осіб з порушенням опорно-рухового апарату. На той час, коли ми починали розробляти програму, до нас звернулися 82 людини. Нині – понад сто таких осіб. Отож, програму написали, кошторис на утримання соціального таксі склали, подали увесь необхідний пакет документів на участь у Міністерство соціальної політики. На початку року 28 автомобілів було закуплено. Один із них для Носівської ОТГ. У таксі ми встановили два інвалідних візка, які дозволяють безпечно перевозити людей. Поряд два місця для супроводжуючих. Заявка на отримання транспортної соціальної послуги подається диспетчеру по телефону за два дні до дати виконання послуги».

За два місяці функціонування послугами соціального таксі вже скористалося кілька десятків людей.

Screenshot 16

«Возили неодноразово до Чернігівського реабілітаційного центру «Відродження», до садочків, шкіл, де у нас працюють інклюзивні класи, у Ніжин на вокзал, - продовжує Мирослава Валентинівна. – Відгуків позитивних багато, але, знаєте, є люди, які не вірять, що таке можливо і до того ж зовсім безоплатно. Тому ми зацікавлюємо людей, якомога більше інформуємо». 

Купили авто за державні кошти, обслуговують соціальне таксі та заправляють автомобіль за гроші з бюджету громади.

«450 тисяч гривень закладено в бюджет до кінця року. На наступний рік, якщо потрібно буде більше – виділимо, - зауважив голова Носівської громади Володимир Ігнатченко. - Запропонували співпрацю і сусіднім громадам, які знаходяться в межах нашого району – Макіївській, Мринській, сільським радам, які ще не ввійшли до жодної із громад. Якщо їм потрібно, нехай заключають договір і ми готові надавати послуги з перевезення. Соціальне таксі дуже потрібна річ для людей, які мають порушення опорно-рухового апарату, адже це можливість комфортно дістатися до лікарні чи іншої установи. І що не менш важливо – безкоштовно».

Сніжана БОЖОК, фото автора

 

Схожі матеріали (за тегом)