|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:39 | 10.03.2022

Арсен Дідур: Фестиваль «Відродження села, його духовності і культури» потрібно підтримувати та популяризувати

Вже вшосте завдяки ініціативному, цілеспрямованому господарнику, директору ПСП «Пісківське», депутату обласної ради Валерію Колоші його рідне село Піски на один день перетворюється на осередок духовності та безмежної творчості, який вже став однією з багатьох фольклорних принад Чернігівщини.

І все це – сповнений неповторним колоритом та історичною пам'яттю поколінь Всеукраїнський фестиваль «Відродження села, його духовності і культури», на який приїздить сотні поціновувачів культурного розвитку села і багатогранної спадщини українського народу.

Підтримати колегу приїхали заступник голови обласної ради Арсен Дідур, депутат Юрій Болоховець, голова Громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» Андрій Дикун, народний депутат України Валерій Давиденко та багато інших.

Screenshot 13

А прихильників у фестивалю з кожним роком тільки більшає – чим надзвичайно тішиться його засновник Валерій Колоша, який шість років тому започаткував його лише на власному ентузіазмі та бажанні відродити село, зробити його комфортним для життя, повернути туди молодь.

– Дякую вам за те, що ви несете в собі той самий ген українства, української пісні, культури, духовності. А якщо у нас у серці буде любов один до одного, якщо у нас буде любов до Бога, якщо ми будемо один одному посміхатися, то у нас все буде добре. Сьогодні ми переживаємо нелегкі часи. І тому якщо ми не будемо всі разом, якщо ми не будемо об'єднуватися – то так і Україна може зникнути, - з такими словами звернувся Валерій Колоша до багаточисельних поціновувачів культурного розвитку села і багатогранної спадщини українського народу.

Від імені депутатського корпусу обласної ради вдячність організаторам свята висловив Арсен Дідур.

– Бажаю, щоб це свято залишилося у вашій пам'яті і ваших серцях як взірець того, що може зробити аграрій Валерій Колоша для популяризації нашого села. Буде жити село – біде жити Україна! Цей слоган нині на вустах багатьох людей, бо актуальний як ніколи. А відроджувати село треба і через такі фестивалі, і через реалізацію конституційного права людей жити і працювати на своїй землі. Потрібно на законодавчому рівні захистити і підтримати село, аграрного виробника – і щоб пісні і надалі лунали у наших селах!

Screenshot 14

Сумувати на цьому фестивалі ніколи – настільки цікава, різноманітна та насичена програма. Зранку і до пізньої ночі – конкурси для дорослих і малечі, безліч майстер-класів на будь-який смак, показ моделей українських суконь «Квітуча моя Україна», і ще багато цікавого.

Цьогоріч у рамках заходу виступали Народний артист України Михайло Поплавський, Академічний ансамбль пісні і танцю Державної прикордонної служби України, фольклорні та хореографічні колективи.

Величезний захват у глядачів викликало кінно-трюкове шоу під керівництвом Євгенія Крутова.

А от у організатора-засновника Всеукраїнського фестивалю «Відродження села, його духовності і культури» Валерія Колоші є мрія: зробити його Міжнародним, щоб об'єднати якомога більше патріотів своєї землі, для котрих не байдуже її майбутнє та доля українського села.

Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко

Більше фото тут

Відеосюжет

Схожі матеріали (за тегом)