|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:39 | 06.22.2024

Щоб укриття мали найнеобхідніше

У Чернігові ЖЕКи передають старшим будинків, де є укриття, генератори та біотуалети, які придбані за кошти міського бюджету

1ukryПередача генераторів, біотуалетів, лавок та ємностей для води представникам будинків, де є найпростіші укриття. У Чернігові за кошти, які передбачені міською Програмою удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки, придбано вищеперераховане, передано ЖЕКам, які в свою чергу віддають це для зберігання і користування представникам кожної адреси, за якою знаходиться багатоквартирний будинок з укриттям.
Уже придбано 470 генераторів, понад 200 біотуалетів та 2000 лавок. Рішенням виконкому від 1 вересня їх розподілили між комунальними підприємствами, що надають послуги з управління багатоквартирними будинками. Вони, в свою чергу, передають обладнання мешканцям під відповідальність старших будинків. Приватні управителі багатоповерхівок та ОСББ отримають устаткування від комунальних підприємств.
Наприклад, як розповів начальник КП "ЖЕК-13" Віталій Красовський із 223 будинків, які обслуговує його підприємство, 131 має укриття. З представниками кожної адреси були проведені зустрічі, аби з'ясувати потреби: комусь потрібен тільки генератор, а хтось прийняв рішення отримати для користування все запропоноване. Загалом, від людей вони отримали 95 письмових заяв, де зазначені були їх потреби.
— На сьогодні ми отримали 67 генераторів, 41 туалет, 850 лавок і 500 ємностей для води. Наразі ми отримане передаємо людям, але очікуємо ще на партію генераторів, — розповів Віталій Красовський.
Обладнання передають старшим будинків за договором утримання матеріальних цінностей.
За словами начальника Управління ЖКГ Ярослава Куца, до кінця вересня надійде ще 400 генераторів, 150 біотуалетів, 2000 лавок, які також будуть розподілені між ЖЕКами, а ті у свою чергу передадуть їх людям. Все це майно зберігатиметься саме у мешканців будинків, аби у випадку надзвичайної ситуації вони могли невідкладно ним скористатися.
У липні цього року було затверджено міську Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки. На її виконання передбачено 42 млн 975 тисяч гривень. За рахунок цих коштів, у тому числі, і закуповують генератори, біотуалети, ємності для води та лавки.
З представниками кожної адреси, а це 955 будинків з укриттями, попередньо відбулися зустрічі за участю начальника відділу з НС та ЦЗН та очільників ЖЕКів, аби люди самостійно визначилися, що із запропонованого обладнання їм потрібне. За результатами отриманих від них заяв і проводиться закупівля.

Схожі матеріали (за тегом)