|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:39 | 03.23.2023

Засуджено командира танка армії рф

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури командира танка 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади у складі 41-ї загальновійськової армії росії визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Його засуджено до 8 років та 6 місяців позбавлення волі.

030922Прокурори у суді довели, що обвинувачений брав участь у повномасштабному вторгненні збройних сил рф та 24 лютого 2022 року перетнув державний кордон України з території республіки білорусь у складі танкового екіпажу з метою збройного захоплення міста Чернігова. На початку березня окупант напав на мешканця села Халявин та пограбував його, погрожуючи розстріляти з автомата. У подальшому військового РФ взяли в полон військовослужбовці Збройних Сил України.
Під час судового розгляду він визнав свою провину у вчиненні інкримінованого злочину та щиро покаявся. Сторона захисту просила призначити для нього більш м’яке покарання з огляду на щире каяття військовослужбовця та активне сприяння розкриттю злочину. Судом при призначенні покарання прийнято до уваги як доводи сторони обвинувачення, так і доводи захисника підсудного. Вирок законної сили ще не набрав. Досудове розслідування здійснювалося Управлінням СБУ в Чернігівській області.

Схожі матеріали (за тегом)