|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:15 | 06.30.2022

Росте перше модульне містечко

Близько 90 елементів комплексного модульного містечка, що доставили в понеділок у Чернігів, почали встановлювати у Киселівській громаді неподалік обласного центру. Загалом містечко складатиметься зі 180 модулів, куди зможуть розселити понад 350 людей. Решта партії такого житла ще в дорозі.

Заступник начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Синенко пояснив, що це тимчасовий варіант проживання для громадян, які втратили житло через бойові дії. Кожен модуль розрахований для певних потреб. В одних люди безпосередньо проживатимуть (до речі, один будиночок розрахований на чотири особи та буде облаштований необхідними меблями та калориферами для опалення взимку), в інших — готуватимуть та споживатимуть їжу.

1mofulxatka

Також у будиночках обладнають санвузли та душові. Тобто люди будуть забезпечені найнеобхіднішими умовами для проживання. Таке модульне містечко безкоштовно передав уряд Польщі. Нинішні роботи ведуться власними силами громад. Невдовзі мають долучитися й польські фахівці, які й збиратимуть модулі, а потім допоможуть із підведенням комунікацій. Оскільки подібного досвіду у Чернігівщини не було, прогнозувати закінчення наміченого складно. Вочевидь, всі намагатимуться завершити проєкт в найкоротші терміни. Як тільки доведуть до ладу це містечко, польський уряд організує постачання іншого. Хто буде заселятися у таке помешкання та в якому порядку — вирішуватиме самостійно територіальна громада. Зі свого боку, обласна військова адміністрація продовжує пошук партнерів, які допоможуть з варіантом встановлення індивідуальних модульних будиночків.

Схожі матеріали (за тегом)