|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:03 | 04.01.2023

Сотня велосипедів для громад

До Чернігівщини надійшло 100 велосипедів у рамках акції "BikesforUkraine". Це — міжнародна кампанія зі збору велосипедів у міста України, постраждалі від війни. Одним із ініціаторів акції є громадська організація «Еко місто Чернігів».

Це тільки перша партія. Велосипеди будуть передані працівникам критичної інфраструктури, соціальним працівникам та веловолонтерам, які доставляють критичну гуманітарну допомогу маломобільним групам населення. Половина  велосипедів буде розподілена у громади області. Велосипеди зараз рятують життя, а у перспективі — це свідомий вибір для допомоги довкіллю.
Ці велосипеди привезли до Чернігова з Берліна в рамках національної ініціативи «Bikes for Ukraine». Велосипеди вживані, раніше використовувались для прокату в Німеччині. До повномасштабної війни їх мали викупити і привезти до України теж для прокату. Власник подарував велосипеди і вони стали гуманітарним вантажем. Вони легкі в ходу, але дуже важкі на підйом, тому для міста, можливо, вони не були б пріоритетними. Велосипеди перед тим, як віддавати людям, треба оглянути та відремонтувати, а також наклеїти позначку “не для продажу”. Робитимуть це в міському управлінні транспорту. За словами начальника управління Олександра Рижого, велосипеди приїхали в різному стані. Деякі зі спущеними колесами, всі їх підкачали, передивилися, несправності виправляють. Будуть і далі допомагати з обслуговуванням велосипедів, щоб ними могли користуватися одразу.

velotrans
Національна ініціатива «Bikes for Ukraine» об’єднала багато українських міст, які постраждали внаслідок бойових дій, у яких погіршена логістика, не працює громадський транспорт,  є криза з пальним. В Європі знаходять партнерів, спонсорів, людей, які хочуть віддати свій власний велосипед. «Еко Місто» модерує зв’язок зі спонсорами, отримання і передачу велосипедів.

Схожі матеріали (за тегом)