|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:58 | 03.29.2023

Олександр Глей «відмазував» призовників від служби за 1200 доларів

Бобровицький районний суд 2 лютого виніс обвинувальний вирок у справі Глея Олександра Степановича, безробітного уродженця м. Бобровиця.

Згідно з матеріалами судового розслідування, чоловік скоїв правопорушення за ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом). Такі дії караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

 

xabar22Матір призовника, сину якої минулої весни прийшла повістка за підписом Військового комісара Бобровицького ОТЦК та СП майора Олешка Олега Анатолійовича, розповіла обвинуваченому Глею Олександру про цей факт та додала, що не хоче, аби сина забрали служити.

Олександр Глей повідомив жінці про можливість позитивного вирішення питання – непроведення призову на строкову військову службу її сина за рахунок його особистих зв’язків зі службовими особами Бобровицького ОТЦК та СП та тривалих дружніх взаємовідносин, що склалися у нього зі службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, – Військовим комісаром Бобровицького ОТЦК та СП майором Олешком Олегом Анатолійовичем. За таку «послугу» матір призовника мала сплатити 1200 доларів. За попередньою домовленістю, 12 червня 2021 р., близько 19 год., 40 хв., Глей одержав від жінки частину раніше обумовленої неправомірної вигоди в розмірі 600 доларів.

29 червня 2021 призовник, мати якого заплатила 600 доларів Глею в Бобровицькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, отримала тимчасове посвідчення, підписане Військовим комісаром Бобровицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що містило інформацію про визнання його непридатним до військової служби в мирний час та взяття на облік військовозобов’язаних.

5 липня 2021 близько 15 год. 30 хв. Глей отримав на руки решту суми.

Дії обвинуваченого були кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 КК України як одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

При цьому сам Олег Олешко, на якого начебто впливав Глей (який не є службовцем Бобровицького ОТЦК) ніякого покарання взагалі не поніс. Невже не бачив, що підписував, і ні сном ні духом не знав про 1200 доларів від призовника? Адже саме Олешко, а не Глей, є посадовою особою, яка вирішує, кого брати до війська, а кого ні, і ставить підпис під документами.

Таку «сліпоту» правоохоронців місцеве видання «Чернігівщина» пояснює тим, що Олег Олешко (за незрозумілих обставин змінив своє прізвище з Деменков, – Авт.) є законним чоловіком Тетяни Олешко, яка є депутатом Бобровицької міської ради від партії «Наш край» і помічницею народного депутата України Бориса Приходька, який на минулих виборах пройшов до ВР по 210-му одномандатному мажоритарному виборчому округу. Що ж до Глея – то місцеві активісти стверджують, що він є відомим бізнесменом на прізвисько «Цар» та кумом Олешка.

20 листопада 2021 року між керівником Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Барановським Д.А. та Глеєм у присутності захисника обвинуваченого Сергієнка А.М. в порядку, передбаченому ст. 468, 469, 472 КПК України укладено угоду про визнання винуватості. Сторони погодились на призначення Глею покарання за ст. 369-2 ч.2 КК України у виді штрафу в розмірі 2 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 34 000 тис. грн. Тобто трохи більше, ніж Глей мав отримати від матері призовника.

До речі, під час обшуку у Глея виявили печатку «Бобровицька міська рада» Бобровицького району Чернігівської області, суд зняв з неї арешт і судячи з усього йому її повернули.

Про роль цієї печатки у ще одній історії з кримінальним присмаком журналісти розповідали у січні поточного року.

 

За інф. сайту Gorod.cn.ua, 8 лютого 2022 р.

Схожі матеріали (за тегом)